Uczniowie ZS nr 1 im. KEN propagują zdrowy styl życia

  • KW
  • 2018-04-25 12:58:00
Uczniowie ZS nr 1 im. KEN propagują zdrowy styl życia
  • Foto: TV Gawex

''Uwaga - nadwaga'' – pod takim hasłem po raz kolejny zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku obchody dnia zdrowia. Uczniowie przygotowali stoiska, na których można było spróbować zdrowych produktów, a także zbadać sobie cukier, ciśnienie oraz wagę.

Otyłość i nadwaga to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Statystyki pokazują, że skala problemu narasta, a otyłość jest uznawana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Z nadwagą spotykają się wszyscy - dorośli, dzieci i młodzież. Dlatego też uczniowie szczecineckiego ekonoma postanowili walczyć z tą chorobą organizując akcję "Uwaga - nadwaga". W ten sposób młodzież chciała zwrócić uwagę na problemy współczesnych młodych ludzi, którzy często nie przywiązują wagi do tego co jedzą.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. W ramach akcji przygotowano stoiska ze zdrową żywnością, między innymi z różnego rodzaju nabiałami, chlebami, warzywami, owocami, zbożami. Każdy chętny mógł wykonać badania cukru, ciśnienia czy BMI - wskaźnika masy ciała. Wydarzeniu towarzyszył konkurs na pyszną i zdrową sałatkę. Nagrodą w nim był dzień bez pytania.

Relacja z akcji w ZS nr 1 już jutro (25.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: