English Talent Contest. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty

  • KW
  • 2018-04-25 12:06:27
English Talent Contest. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty
  • Foto: TV Gawex

English Talent Contest to impreza, która w tym roku została zorganizowana po raz drugi przez Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Pierwsza edycja spodobała się uczniom na tyle, że postanowiono kontynuować konkurs talentów w języku angielskim. Tym razem królowały największe hity muzyki rozrywkowej, które rozbrzmiewały ze sceny kina Wolność.

Dzisiejsza (25.04) impreza miała charakter konkursowy. Wzięli w niej udział uczniowie ze szczecineckich szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkoły w Okonku. Cel organizowania English Talent Contest to przede wszystkim rozwijanie zdolności językowych wśród młodych ludzi.

Proponujemy uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych trochę inny sposób wyrażania swoich umiejętności - poprzez piosenkę. Konkursów wiedzowych jest bardzo dużo, natomiast artystycznych w języku angielskim o wiele mniej. Dlatego my wychodzimy na przeciw oczekiwaniom nauczycieli i uczniów, którzy mogą zaprezentować się na scenie - mówi nam Bernard Kowalczyk, nauczyciel języka angielskiego w ZSS STO w Szczecinku i dodaje, że według badań taki sposób nauki języka jest bardziej skuteczny niż np. uczenie się gramatyki z książek, bez praktykowania jej.

Jedyny warunek, który obowiązywał podczas środowego konkursu to zaprezentowanie piosenki w języku angielskim. Artyści wybierali utwór, konsultowali go ze swoim opiekunem, a następnie występowali przed zgromadzoną publicznością. Ich wykonania oceniało jury, które brało pod uwagę kryteria takie jak: wyraz sceniczny, dobór repertuaru oraz język angielski.

Relacja z wydarzenia w czwartek (26.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: