Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [WYNIKI]

  • KW
  • 2018-04-25 09:34:54
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [WYNIKI]
  • Foto: TV Gawex

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbyła się kolejna edycja powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, któremu od samego początku patronuje powiat szczecinecki. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mogli wykazać się wiedzą na temat znajomości przepisów z zakresu Kodeksu Ruchu Drogowego oraz praktycznymi umiejętnościami, pokonując na rowerach wymagający tor przeszkód.

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, tuż przed wręczeniem nagród, podziękował serdecznie gospodarzom oraz organizatorom turnieju, a następnie zwrócił się do uczestników:
Tradycją jest, iż Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbywa się wiosną, kiedy rozpoczyna się sezon rowerowy. To bardzo ważne, bowiem dzięki temu wszyscy możemy czuć się bezpieczniej na ścieżkach rowerowych miasta i powiatu (…). Poziom waszej wiedzy dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz umiejętności praktyczne, jak zwykle wywarły na mnie ogromne wrażenie (…). Dziękuję i serdecznie wam gratuluję, ale również waszym opiekunom, którzy tak dobrze przygotowali was do tegorocznych zmagań. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że na szczeblu wojewódzkim również odniesiecie znaczące sukcesy.

Wyniki Powiatowych eliminacji Turnieju BRD w Szczecinku, 24 kwietnia 2018.
Szkoły podstawowe drużynowo:
1 miejsce SP Borne Sulinowo
2 miejsce SP nr 7 Szczecinek
3 miejsce SP Grzmiąca
Szkoły podstawowe indywidualnie:
1 miejsce Kamil Klekotta SP Borne Sulinowo
1 miejsce Bartosz Skiba SP Borne Sulinowo
2 miejsce Maciej Dąbkowski SP Grzmiąca
3 miejsce Julia Gadula SP nr 7 Szczecinek
Gimnazja drużynowo:
1 miejsce Gimnazjum Borne Sulinowo
2 miejsce Gimnazjum nr 2 Szczecinek
3 miejsce Gimnazjum Gwda Wielka
Gimnazja indywidualnie:
1 miejsce Bartłomiej Pasterczyk Gimnazjum Borne Sulinowo
2 miejsce Piotr Horyd Gimnazjum nr 2 Szczecinek
3 miejsce Jakub Liniewicz Gimnazjum nr 2 Szczecinek.

Można powiedzieć, że uczniowie z Bornego Sulinowa po raz kolejny zdominowali imprezę, wykazując się imponującą wiedzą i nietuzinkowymi umiejętnościami zręcznościowymi. Podobnie jak w roku ubiegłym, to do nich powędrowały wszystkie nagrody za zmagania w kategorii indywidualnej i drużynowej. W tym roku po raz pierwszy w historii turnieju dwie osoby zajęły ex aequo 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Wśród nagród, które trafiły do zwycięzców znalazły się: rowery, oświetlenie, odblaski, bidony, zestawy naprawcze, dyplomy i puchary ufundowane przez powiat szczecinecki. Zanim rowery trafiły do nowych właścicieli, tradycji musiało stać się zadość i osobiście przetestował je Starosta Krzysztof Lis, który na każdym z nich wykonał rundkę po sali gimnastycznej.

Zmagania na szczeblu wojewódzkim już niebawem. Trzymamy kciuki za uczniów reprezentujących powiat szczecinecki.

info: powiat szczecinecki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: