Gmina Barwice. Zabijali świnie młotkiem [DRASTYCZNE WIDEO]

  • KW
  • 2018-04-24 07:32:56
Gmina Barwice. Zabijali świnie młotkiem [DRASTYCZNE WIDEO]
  • Foto: OTOZ Animals

Przerażające krzyki, krew, dźwięk uderzającego o czaszkę wielokrotnie młotka. Wszystko dokładnie zostało pokazane na przesłanym do OTOZ Animals materiale filmowym. Inspektorzy OTOZ Animals 18 kwietnia otrzymali telefon od byłego pracownika przedsiębiorstwa produkcji zwierzęcej znajdującego się na terenie gminy Barwice.

Szok i niedowierzanie nieustannie towarzyszą nam po obejrzeniu tego drastycznego nagrania. Takiego okrucieństwa wobec zwierząt przedstawiciele OTOZ Animals dawno nie widzieli (budzą się skojarzenia z głośnej interwencji w ubojni w Żelistrzewie, gdzie źle ogłuszona świnia była żywcem wrzucona do oparzalnika). Na trwającym pół godziny filmie widać jak mężczyźni katują zwierzęta. Bezwzględny, okrutny mord według kilku świadków zaczął się dwa miesiące temu i trwa do tej pory - napisali członkowie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals na swojej facebookowej stronie.

Na filmie widać dogorywające we własnej krwi zwierzęta. Pracownicy twierdzą, że ich powolne umieranie potrafiło trwać nawet godzinę! OTOZ Animals złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zamierza przystąpić do sprawy karnej w charakterze strony.

Przypomnijmy, że stosowanie młotków jako narzędzi do uboju jest kategorycznie zabronione, niezgodne z przepisami polskiego prawa, a przede wszystkim jest to wyjątkowo okrutne i barbarzyńskie. Czekamy na nowelizację Ustawy o ochronie zwierząt, w której jest zapis dotyczący monitoringu w rzeźniach - podsumowują działacze.

Poniżej wstrząsający i drastyczny film ukazujący długotrwałe zabijanie świń młotkiem (kliknij w zdjęcie).

Komentarze (3)

Taki jaki 2018-04-24 22:25

No ale przecież właściciela tej hodowli nie można zabić młotkiem ,uderzając go wielokrotnie w ten barbarzyński łeb, Tak nie można.Trudno, Świnie cierpiały bo tak chciał ich właściciel.Zwierzęta to rzeczy ,które nic nie czuja,Spoko gość ,dajcie mu spokój ,niech płodzi ,takich wartościowych człowieków jakim on sam jest.

jachu 2018-04-27 21:53

Zwyrodnialcy. Prokuratura w Szczecinku do wymiany, Panie Ziobro, gdyż to same kolesiostwo.

jachu 2018-04-27 22:02

Prokuratura w Szczecinku do wymiany. Dwa miesiące zastanawiali się w sprawie postawienia zarzutów w oczywistej sprawie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: