Wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie podtrzymany. Radny Marcin Bedka musi zapłacić i przeprosić Zbigniewa Gawrońskiego

  • KW
  • 2018-04-23 14:09:47
Wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie podtrzymany. Radny Marcin Bedka musi zapłacić i przeprosić Zbigniewa Gawrońskiego
  • Foto: TV Gawex

Sąd Apelacyjny w Szczecinie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie w sprawie z powództwa Zbigniewa Gawrońskiego – Prezesa firmy Gawex Media, przeciwko radnemu Rady Miasta Szczecinek Marcinowi Bedce, o naruszenie dóbr osobistych.

Sprawa ma związek ze słowami, jakie padły z ust radnego wobec Zbigniewa Gawrońskiego na sesji Rady Miasta Szczecinek w dniu 19 grudnia 2016 roku. Koszaliński sąd wyrokiem z dnia 16 października 2017 roku zobowiązał radnego do złożenia przeprosin wobec Zbigniewa Gawrońskiego podczas najbliższej, od uprawomocnienia się wyroku, sesji Rady Miasta Szczecinek oraz do zapłaty kwoty 5 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum Domowego im. Świętego Franciszka z Asyżu. Radny Marcin Bedka odwołał się od wyroku.

Sąd Apelacyjny w Szczecinie wyrokiem z dnia 20 kwietnia 2018 roku oddalił apelację pozwanego. Wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie stał się prawomocny, przez co radny Marcin Bedka musi wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum Domowego w Szczecinku, przeprosić Zbigniewa Gawrońskiego na sesji Rady Miasta Szczecinek oraz pokryć koszty postępowania sądowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: