133 interwencje strażników miejskich w minionym tygodniu

  • KW
  • 2018-04-23 12:10:18
133 interwencje strażników miejskich w minionym tygodniu
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 16.04.2018 r. do 22.04.2018 r. strażnicy podjęli 133 interwencje w stosunku do 135 osób. Pięć zdarzeń ujawnili operatorzy kamer monitoringu wizyjnego. 77 interwencji zgłosili mieszkańcy Szczecinka. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 22 zdarzenia, z czego w 20 przypadkach interweniowali strażnicy miejscy.

16.04.2018 około godziny 23:15 na ul. Wyszyńskiego operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwóch mężczyzn szarpiących się na chodniku. Patrol, który udał się miejsce rozdzielił ich i wylegitymował. Za zakłócanie porządku publicznego jeden został ukarany mandatem, a na drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

17.04.2018 około godziny 0:15 strażnicy miejscy podczas patrolowania ulicy Wyszyńskiego zauważyli rowerzystę, który poruszał się rowerem bez wymaganego oświetlenia. Mężczyznę tego zatrzymano do kontroli. Jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu. Czuć było od niego ostrą woń alkoholu i miał bełkotliwą mowę, Na miejsce wezwano patrol policji, któremu rowerzysta został przekazany. W wydychanym powietrzu miał 1,14 mg/l alkoholu, a wcześniej orzeczony zakaz jazdy rowerami.

19.04.2018 r. około godziny 0:30 strażnicy patrolujący ulicę Polną zauważyli dwie osoby jadące rowerami, środkiem jezdni, bez wymaganego oświetlenia rowerów. Strażnicy polecili im zatrzymać się do kontroli, lecz osoby te zaczęły uciekać ulicami Polną, Nową, Krętą i Myśliwską. Jedna z tych osób została ujęta na skrzyżowaniu ulicy Myśliwskiej i Kościuszki, a druga w parku miejskim przy ul. Kilińskiego. Obie osoby to kobiety, od których wyczuwano ostrą woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu obie przekazano. Po sprawdzeniu alkotestem okazało się, że obie znajdują się w stanie nietrzeźwości, a w wydychanym powietrzu mają po ponad 2 promile alkoholu.

22.04.2018 około godziny 16:20 patrol straży miejskiej został wezwany na interwencję na ul. Zieloną, gdzie mieszkańcy zgłosili, że na placu zabaw siedzi mężczyzna, który spożywa tam alkohol, a butelki po piwie wrzuca w krzaki. Na miejscu strażnicy zastali wskazanego mężczyznę, którego stan wskazywał na spożycie alkoholu. Jak się okazało był to nieletni gimnazjalista. Gdy dowiedział się, że strażnicy przewiozą go do matki zaczął stawiać opór i dopiero przy użyciu siły fizycznej można było go doprowadzić do miejsca zamieszkania.

22.04.2018 zabezpieczenie biegów im. W. Osińskiego.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: