Twoja Telewizja Morska z wizytą w TV Gawex

  • KW
  • 2018-04-20 14:46:11
Twoja Telewizja Morska z wizytą w TV Gawex
  • Foto: TV Gawex

Telewizja Gawex od lat współpracuje z innymi redakcjami telewizyjnymi z terenu całego regionu i nie tylko. Dzisiaj (20.04) do Szczecinka zaprosiliśmy gości z Twojej Telewizji Morskiej z Wejherowa. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, dyskusje na temat sposobów tworzenia programów telewizyjnych, a także omówienie możliwości współpracy.

Współpraca lokalnych i regionalnych stacji telewizyjnych jest niezwykle istotna w kontekście ich rozwoju. Zdając sobie z tego sprawę, jako Telewizja Gawex, często wymieniamy się cennym doświadczeniem z innymi telewizjami. Dzisiaj nasze studio odwiedzili goście z telewizji w Wejherowie. Podobnie jak Gawex, nasza telewizja jest telewizją lokalną. Prawdopodobnie mamy podobne problemy i wyzwania, które przed nami stoją (...). Chcieliśmy się skonsultować z kolegami jak pewne rzeczy są robione, a także porozmawiać o współpracy programowej. Państwo robicie bardzo ciekawe treści o swoim regionie, dlatego uważamy, że widzom obu telewizji spodoba się wymiana produkcji, które każda z telewizji realizuje - mówi Mirosław Serafin, dyrektor TTM Wejherowo.

Dzisiejsze spotkanie dla obu firm było bardzo owocne i już teraz możemy zapowiedzieć, że współpraca między stacjami będzie się rozwijać. W najbliższym okresie zamierzamy podjąć współpracę między innymi w kwestii produkcji, kamer internetowych, a być może uda się, że kanał TV Gawex pojawi się w naszej sieci, a nasza telewizja z Wejherowa pojawi się tutaj - informuje Rafał Machol kierownik ds. technicznych TTM.

Twoja Telewizja Morska działa na Kaszubach, a to bardzo interesujący region. Dziś jej przedstawiciele podpatrywali nas, co robimy i w jaki sposób, także pod względem sprzętowym (...). Cieszymy się, że dochodzi do takich spotkań. Chcemy, aby nasi widzowie otrzymywali jak najwięcej ważnych informacji z regionu oraz spoza regionu, co jest możliwe chociażby przez takie współprace jak ta z telewizją z Wejherowa - przyznaje Piotr Misztak, dyrektor Telewizji Gawex.

Jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, niebawem abonenci Telewizji Gawex będą mogli za pośrednictwem programów wejherowskiej telewizji poznawać lepiej region Kaszub. Nas cieszy fakt, że kolejne stację podejmują współpracę z Telewizją Gawex i chcą się wspólnie z nami rozwijać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: