Sprzęt WOŚP w szczecineckim szpitalu

  • KW
  • 2018-04-20 12:22:16
Sprzęt WOŚP w szczecineckim szpitalu
  • Foto: Tomasz Jagoszewski

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom ze Szczecinka udało się zebrać na ulicach miasta 50 tys. zł. Częściowo w ramach tych funduszy do szczecineckiego szpitala trafił specjalistyczny sprzęt do ratowania życia noworodkom. Fundacja WOŚP podarowała placówce urządzenie do badań USG oraz wysokiej klasy lokalizator naczyń krwionośnych.

Jak wyjaśnia Tomasz Jagoszewski, kierownik ds. Administracyjnych, Rozwoju i Zakupów ze Szpitala w Szczecinku, pierwsze z urządzeń to Samsung HS40 wykorzystujący zaawansowane technologie firmy, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. Znacznie lepsze możliwości wizualizacji zapewniają skuteczną i efektywną diagnostykę pacjenta. Aparat jest wyposażony m.in. w funkcję ELASTOSCAN. Ta metoda diagnostyczna pozwala ocenić twardość i spoistość badanego narządu, a dzięki temu również wskazać tkanki zmienione w wyniku procesu chorobowego, który znacząco wpływa na ich budowę.

Natomiast lokalizator naczyń krwionośnych jest przenośnym illuminatorem naczyniowym, wykorzystującym promieniowanie podczerwone, który umożliwia szybką i precyzyjną projekcję siatki naczyń krwionośnych występujących na głębokość do 8 mm. Dzięki dwuzakresowemu źródłu podczerwieni pozwala bardziej szczegółowo zobrazować przebieg żył, a obraz jest wyświetlany bezpośrednio na skórę pacjenta. Opracowana technologia pozwala wykonać nakłucie u pacjentów z bardzo trudnymi warunkami żylnymi. Oprócz projekcji siatki żył w celu pobrania krwi, urządzenie ma również zastosowanie w ocenie podskórnych krwawień, żylaków i pajączków. Wielkość wyświetlanego pola może być regulowana co sprawia, że projektor sprawdza się u dorosłych oraz u małych dzieci czy też niemowląt.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku


  • Foto: Tomasz Jagoszewski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: