Łęcka i Wokulski spacerowali po Szczecinku - uczniowie PLO zapraszali na spektakl charytatywny

  • KW
  • 2018-04-20 07:37:50
Łęcka i Wokulski spacerowali po Szczecinku - uczniowie PLO zapraszali na spektakl charytatywny
  • Foto: TV Gawex

W czwartek (19.04) na ulicach Szczecinka można było spotkać Izabelę Łęcką, Rzeckiego, Ochockiego czy Stanisława Wokulskiego – wszystko za sprawą happeningu związanego z kolejnym spektaklem przygotowywanym przez uczniów Prywatnego Liceum i Gimnazjum. Młodzi aktorzy, przechadzając się w pięknych strojach po Szczecinku, zapraszali mieszkańców na spektakl „Lalka”, który odbędzie się już 24 kwietnia na deskach kina Wolność. Spektakl realizowany jest w ramach akcji Pola Nadziei, a cały dochód zostanie przekazany na rzecz szczecineckiego Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu.

Czy pieniądze zapewniają szczęście? Czym jest prawdziwa miłość? Jak daleko należy posunąć się w poświęceniu dla innych? Kto lub co tak naprawdę ma wpływ na człowieka? - to pytania postawione w sztuce teatralnej pt. „Lalka” na motywach powieści Bolesława Prusa, którą przygotowują uczniowie Prywatnego Liceum i Gimnazjum w Szczecinku. Jest to jedna z wielu tradycji pielęgnowanych w Katoliku. Uczniowie już na początku każdego roku szkolnego rozpoczynają prace nad spektaklem.

Ten spektakl ma na celu przede wszystkim działalność charytatywną, ponieważ jak co roku, będą zbierane datki na hospicjum szczecineckie - powiedziała Mariola Kowalczyk, opiekun koła teatralnego przy PLO. Dobór sztuki również nie jest przypadkowy. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia chcą w ten sprytny i przyjemny sposób zaprezentować szerszej publiczności niezbyt popularne i lubiane lektury. Spektakl tradycyjnie przygotowywany jest z wielkim rozmachem. Oprócz pracy nad tekstem, interpretacją oraz grą aktorską, uczniowie muszą zmierzyć się również z elementami tańca czy też śpiewu. Nie zabraknie pięknych strojów, które nawet dla samych aktorów są niemałą atrakcją. Zgodnie stwierdzili, że taka moda mogłaby wrócić tylko trochę w nich gorąco. 

W czwartek z kolei, zaraz po próbie do spektaklu, odbył się happening mający na celu promocję tego wydarzenia. Uczniowie a zarazem aktorzy w przepięknych strojach z epoki pozytywizmu wybrali się na krótki spacer po mieście, rozdając przy okazji programy zapraszające mieszkańców na to wydarzenie.

Przedstawienie "Lalka" na motywach powieści Bolesława Prusa odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17:30 w kinie Wolność. Przedstawienie realizowane jest w ramach tegorocznej akcji Pola Nadziei. Cały dochód zostanie przekazany na szczecineckie hospicjum. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: