Pomogą Martynce Stawowskiej. Przed nami V Bal Charytatywny

  • KW
  • 2018-04-18 15:11:58
Pomogą Martynce Stawowskiej. Przed nami V Bal Charytatywny
  • Foto: Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego już po raz piąty organizuje bal charytatywny, na który zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, którym nieobcy jest los dziecka potrzebującego pomocy. Tym razem zbierane będą środki na leczenie 6-letniej Martynki Stawowskiej.

Martynka Stawowska urodziła się 5 stycznia 2012 roku w Szczecinku. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej przepuklinę oponowo-rdzeniową, czyli rozszczep kręgosłupa na odcinku 15. Została przewieziona do szpitala w Koszalinie, gdzie 6 stycznia przeszła operację zamknięcia przepukliny. Tydzień później przeszła tez operację wszczepienia  zastawki, która odprowadza płyn mózgowo- rdzeniowy do otrzewnej. W związku z końsko szpotawymi kończynami dolnymi przeszła kilka zabiegów podcięcia ścięgien Achillesa (zabieg Ponseti' ego) i roczne leczenie w gipsach w celu wyprofilowania stop.

Dziewczynka ma tez różne schorzenia towarzyszące rozszczepowi, tj. niedowład kończyn dolnych, wodogłowie (zastawka), pęcherz neurogenny (jest cewnikowana 4 razy dziennie), porażony odcinek jelita grubego, zakotwiczony rdzeń kręgowy, podwichnięty staw biodrowy lewy. Jest pod opieką wielu specjalistów m. in. neurologa, nefrologa, urologa,  neurochirurga, ortopedy (Poznań). Martynka potrzebuje ciągłej rehabilitacji, która przynosi widoczne efekty. Jest również pod opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku, a oprócz tego dwa razy w tygodniu jeździ prywatnie na rehabilitacje do Okonka. Mniej więcejdwa razy w roku wymagana jest wymiana ortez, dzięki którym dziewczynka chodzi, dodatkowo nosi buty robione na miarę, zakładane na ortezy. Dwa do trzech razy w roku (co zależy od środków finansowych) jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Leczenie Martyny jest bardzo kosztowne. Bez ludzi dobrej woli pomagających Martynce było by to niemożliwe.

Najistotniejsze potrzeby dziewczynki to:
•    turnusy rehabilitacyjne;
•    intensywna  i regularna  rehabilitacja, szczególnie  po operacji;
•    kamizelka stabilizująca tufów, która ma na celu poprawę postawy (w tym  momencie  trwa walka z lordozą);
•    zaopatrzenie ortopedyczne — ortezy wymieniane co roku, obuwie specjalistyczne;
•    prywatne konsultacje ortopedyczne;
•    wózek aktywny;
•    pieluchy, cewniki.
Rodzice chcieliby rozpocząć leczenie pęcherza neurogennego.

Martynka jest kolejnym dzieckiem, któremu chcą pomóc członkowie Porozumienia Samorządowego. Kolejnym chorym dzieckiem, które potrzebuje pomocy. Ośmielają się o nią prosić wierząc, że tak, jak wcześniej mieszkańcy powiatu szczecineckiego nie tylko zechcą pomóc, ale dadzą swoiste świadectwo lokalnej solidarności i zrozumienia dla trudnego losu dziewczynki oraz jej najbliższych.

Piąta edycja balu odbędzie się już 11 maja br. w Hotelu Residence w Szczecinku. Obiekt mieści się przy ul. Lelewela 12. Początek imprezy godzina 19:00. Podczas balu odbędzie się licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów i usług, przekazanych na ten cel przez sponsorów. Poza dobrą zabawą w programie balu znajdą się: program artystyczny Freddie Mercury Show i utwory z repertuaru Czesława Niemena oraz wiele innych niespodzianek. Wstęp: 180 zł od osoby, wpłaty do 30.04.2018 r. na konto:

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego
ul. 1000-lecia 18, 78-460 Barwice
58 8935 0009 1300 4523 2000 0130 z dopiskiem: Pomoc dla Martyny Stawowskiej

Oprawę muzyczną imprezy zapewni Zespół Talisman. Obsługa barmańska oraz bar alkoholowy odpłatny, dostępny na miejscu. Kontakt: tel.: 882 060 261, e-mail: ps.szczecinek@wp.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: