22 wypożyczalnie i 150 rowerów, czyli szczecinecki System Wypożyczalni Rowerów Miejskich

  • KW
  • 2018-04-18 13:12:29
22 wypożyczalnie i 150 rowerów, czyli szczecinecki System Wypożyczalni Rowerów Miejskich
  • Foto: archiwum TV Gawex

22 punkty wypożyczalni i 150 rowerów pojawi się niebawem w Szczecinku, w ramach realizowanej inwestycji, która ma na celu zapewnić mieszkańcom możliwości poruszania się po całym mieście na jednośladach. W ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania, a wszystko ma zostać wykonane jeszcze przed wakacjami.

Nowoczesny zintegrowany system wypożyczalni rowerów to pomysł, który pojawił się przy okazji dużego projektu związanego z zakupem autobusów elektrycznych i modernizacją wiat przystankowych. Przetarg na realizację inwestycji został już rozstrzygnięty, a dokładnie 11 kwietnia Komunikacja Miejska podpisała umowę z firmą, która wykona to zadanie. Podpisaliśmy umowę na ponad 1 mln 133 tys. złotych brutto. Jest to mniejsza kwota niż zakładaliśmy. Przetarg obejmuje dostawę całego systemu rowerów miejskich do Szczecinka. 150 rowerów, 5 tandemów, 22 stacje rowerowe rozmieszczone po całym mieście - wylicza w rozmowie z nami Tomasz Merk, prezes szczecineckiej Komunikacji Miejskiej.

Zgodnie z zapowiedziami stacje będą się znajdować w pobliżu przystanków autobusowych. Cały projekt został skonstruowany w taki sposób, by mieszkańcy mogli poruszać się po mieście zarówno autobusami, jak i rowerami. Po wyjściu z autobusu każdy będzie mógł wsiąść na rower i jechać dalej, bez czekania. Projekt ma tworzyć pewną całość, przyjazną dla mieszkańców, która zachęci ich do tego, żeby przesiedli się do transportu publicznego. Oczywiście rower nie jest typowym środkiem transportu publicznego (...), ale współdziała w całym programie. Miasto Szczecinek rozbudowuje ścieżki rowerowe, co umożliwia odbywanie podróży w sposób bezpieczny - dodaje nasz rozmówca.

W okresie letnim mieszkańcy Szczecinka często wybierają rowery jako środek transportu. Dlatego też rozwiązania proponowane przez Komunikację Miejską na pierwszy rzut oka wydają się ciekawe i mogą być dużym udogodnieniem dla osób, które potrzebują sprawnego poruszania się po mieście. Wykonawca inwestycji, którym została firma Comdrev, ma 60 dni na realizację zadania. Wszystko wskazuje więc na to, że system zostanie uruchomiony jeszcze przed wakacjami.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: