W niedzielę (22.04) biegowe święto nad Trzesieckiem. Zarejestrowanych ponad 840 sportowców

  • KW
  • 2018-04-17 14:28:42
W niedzielę (22.04) biegowe święto nad Trzesieckiem. Zarejestrowanych ponad 840 sportowców
  • Foto: archiwum TV Gawex

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, kolejna odsłona wielkiego święta biegowego, jakim co roku jest Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. Na obiektach szczecineckiego OSiRu oraz ulicach Szczecinka rywalizować będą ze sobą biegacze z całej Polski, a wszystko to w celu propagowania sportu i zdrowego trybu życia.

Około 840 zawodników w Biegu Głównym i kolejnych kilkaset w biegach młodzieżowych – tak w liczbach zapowiada się jubileuszowa, 35. edycja Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego. Już za pięć dni biegacze staną na starcie największej tego typu imprezy w naszym regionie. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi na stadionie miejskim o godzinie 9:00. Po nim odbędzie się seria biegów młodzieżowych i dziecięcych. Bieg główny wystartuje o godzinie 13:00 przy Szkole Podstawowej nr 1.

W ostatnich latach zainteresowanie bieganiem w Polsce jest ogromne. Z tego też powodu, również na sportowej mapie naszego regionu, pojawia się mnóstwo wydarzeń związanych z tą dyscypliną. Mimo to, biegacze zawsze chętnie wybierają szczecinecki bieg, a zainteresowanie nim rośnie z roku na rok. Organizatorzy tegorocznego memoriału założyli limit 800 uczestników, natomiast zarejestrowało się dokładnie 842. Jak zaznacza dyrektor OSiR Maciej Makselon, dotychczas opłacono 758 zgłoszeń, dlatego kto pierwszy ten lepszy.

Bieg Osińskiego co roku odbywa się na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na ulicach miasta. Dlatego też należy liczyć się z tym, że podczas wydarzenia część ulic będzie zamkniętych. Poniżej prezentujemy trasę biegu głównego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: