Amur w stawach w Wilczych Laskach

  • KW
  • 2018-04-16 13:38:40
Amur w stawach w Wilczych Laskach
  • Foto: Gmina Szczecinek

Decyzją Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa, na wniosek mieszkańców Wilczych Lasek, do dwóch stawów położonych prawie w centrum wsi, 12 kwietnia wpuszczono kilkadziesiąt sztuk amura białego. "Ryba ta, pochodząca z ciepłych rejonów Azji, jest świetnym regulatorem nadmiaru roślinności wodnej w warunkach klimatycznych Europy. Tam, gdzie koszty mechanicznego usuwania zielska są zbyt duże, amur spełnia rolę biologicznej kosiarki, a zjadając roślinność wodną szybko przyrasta dostarczając smacznego, dietetycznego mięsa" - informuje Marek Cieślikowski, ichtiolog z Urzędu Gminy w Szczecinku. Amur potrafi w ciągu kilku lat osiągnąć masę kilkunastu kilogramów, stając się nie lada atrakcją dla wędkarzy.


  • Foto: Gmina Szczecinek

Komentarze (2)

WĘDKARZ 2018-04-17 11:26

NO TO KASZCZYCE I SPÓŁKA BĘDĄ TAM SIEDZIEĆ JAK KORMORANY DO PUKI WSZYSTKIEGO NIE WYŁAPIĄ. JAK TO ZROBILI NA STAWIE NA KOPERNIKA I NA ŚWIĄDKACH. ODRAZU WPROWADZIĆ ZAKAZ ZABIERANIA RYB A KOGO ZŁAPIĄ ŻE BIERZE ZABRAĆ KARTĘ.

Świniopas 2018-04-18 11:48

Wójt i jego nietuzinkowy pomysł zrobienia z gminy wędkarskiego eldorado. Radny Świrski zają by się lepiej stanem dróg we wsi które to przypominają te w poligonie. Tylko świni i placków tam krowich brakuje bo dziad z babą juz dawno są. Całe nieporozumienie samorządowe. Przez 3 lata nic nie zrobili dla mieszkańców a teraz dziury łatają. Radny powiatowy choć ze wsi pochodzi też się nie popisał.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: