Działkowcy zostają na ogródkach przy ulicy Szczecińskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-04-13 14:42:13
Działkowcy zostają na ogródkach przy ulicy Szczecińskiej
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy działkowcy nie wyniosą się z terenów przy wieży Bismarka. Miasto Szczecinek planowało zlikwidować ogródki przy ulicy Szczecińskiej i stworzenie w tym miejscu nowoczesnego Kempingu. Po sprzeciwie użytkowników tych działek, sprawa trafiła do sądu. Miasto wygrało dwie pierwsze rozprawy, lecz kolejna została rozstrzygnięta na korzyść działkowców.

Spór działkowców z włodarzami miasta Szczecinek rozpoczął się już około 7 lat temu. Wtedy to pierwszy raz padł pomysł, by zlikwidować ogródki przy ulicy Szczecińskiej, a tereny te zagospodarować pod turystkę i usługi. Od około 3 lat sprawa toczyła się w sądzie, a w sierpniu ubiegłego roku padł ostateczny wyrok w tej sprawie.

Po wielu latach jest ostateczna decyzja Sądu Najwyższego z dnia 10. sierpnia, który odrzucił pozew Pana Burmistrza dotyczący likwidacji tej części ogrodu. Muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż działamy tu od blisko 50 lat. Jesteśmy do tego terenu przywiązani i chcemy tu dalej spędzać czas. - mówi nam Mieczysław Jaćkowski, prezes ROD "Przyjaźń" 

Plany miasta były takie, by w miejscu ogródków powstał nowoczesny Kemping wzorowany na tych, jakie spotkać można w wielu miejscach Europy. W zamian za tereny przy ulicy Szczecińskiej, miasto zaproponowało stworzenie ogródków przy ulicy Koszalińskiej, przy wyjeździe z miasta w stronę Bobolic.  Na ten moment jednak działkowcy zostają na swoim terenie, a sprawa po latach powróciła do punktu wyjścia.

Chwilowo jest tak, że obowiązuje wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który unieważnił wyroki zarówno Sądu Rejonowego, jak i Sądu Okręgowego. To jest dosyć dziwne, gdyż ja uważam, że mamy prawo przejąć teren działek przy ulicy Szczecińskiej. Działki są w bardzo atrakcyjnym terenie dla miasta, takim strategicznym nad jeziorem. Tam tych działek nie powinno być i są one niezgodne z planem zagospodarowaniem przestrzennego. - dodaje burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Na ten moment sprawa sądowa jest zakończona. Jak zaznacza jednak burmistrz, temat będzie kontynuowany. Więcej o tej sprawie w usłyszą Państwo w dzisiejszym serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: