Policjanci przypominają działkowcom o bezpieczeństwie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-04-13 10:31:48
Policjanci przypominają działkowcom o bezpieczeństwie
  • Foto: KPP Szczecinek

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w swoich rejonach służbowych dokonują kontroli ogródków działkowych. W ramach kampanii pod nazwą „Dzielnicowy bliżej nas” przypominają działkowcom o bezpieczeństwie oraz o właściwym zabezpieczeniu ogrodowych altanek.

Wraz z nadejściem wiosny na terenie ogródków działkowych pojawia się coraz większa liczba ich właścicieli, którzy podejmują się pierwszych prac porządkowych po zimie. Dzielnicowi w swoich rejonach służbowych sprawdzają ogródki działkowe pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz osoby bezdomne. Podczas kontroli zwracają także szczególną uwagę na stan zabezpieczenia technicznego altanek.

Dzielnicowi przypominają działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Rozmawiają z właścicielami jak właściwie zabezpieczać sprzęt, aby nie stać się ofiarą przestępstwa albo aktów wandalizmu na terenie działki. Policjanci opisują także sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują naszą nieuwagę i każdą okazję do zdobycia łupu. Policjanci zachęcają również działkowców do „sąsiedzkiej czujności” i obywatelskiego współdziałania.

Info+foto: KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: