I Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinku 14 i 15 kwietnia

  • KW
  • 2018-04-13 09:21:27
I Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinku 14 i 15 kwietnia
  • Foto: I Festiwal Smaków Food Trucków FB

Różnorodne smaki, od burgerów i domowych zapiekanek, po specjały kuchni japońskiej, włoskiej, hiszpańskiej czy meksykańskiej - to wszystko będzie czekać na mieszkańców Szczecinka i okolicznych miejscowości w najbliższą sobotę i niedzielę. Nad Trzesieckiem, a dokładniej przy muszli koncertowej w parku miejskim, odbędzie się I Festiwal Smaków Food Trucków.

Celem festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w wielu miastach Polski, a w tym roku po raz pierwszy zawita do Szczecinka.

Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania. Poza masą pyszności na gości czekać będą atrakcje dodatkowe takie jak strefa dla dzieci, strefa chilloutu, zawody kulinarne z nagrodami czy gra terenowa. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wybrać „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”. Nie zabraknie miejsc siedzących oraz zadaszenia na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności. Festiwal potrwa w godzinach: sobota 12:00 - 21:00 i niedziela 12:00 - 20:00.

Telewizja Gawex jest partnerem medialnym wydarzenia.

Komentarze (1)

mieszkaniec Sz-ka 2018-04-13 12:19

zapewne ceny beda tylko dla wybrancow,wizjomerow itp

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: