Wieczór autorski Wojciecha Banacha

  • KW
  • 2018-04-12 15:20:44
Wieczór autorski Wojciecha Banacha
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (11.04) w Piano Barze odbył się wieczór autorski poety Wojciecha Banacha. Wydarzenie to było o tyle niezwykłe, gdyż to właśnie w Szczecinku autor postanowił zorganizować premierę swojej najnowszej książki. Tradycyjnie, frekwencja była bardzo wysoka.

Szczecinek odwiedził znany polski poeta Wojciech Banach, a wszystko za sprawą zaproszenia ze strony Klubu Poetyckiego Opal, który od wielu lat prężnie działa w Szczecinku. Wojciech Banach jest absolwentem Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Bydgoszczy. Ukończył elektrotechnikę na Akademii Techniczno-Rolniczej. Jako poeta zadebiutował trzema wierszami na łamach miejscowego tygodnika kulturalno-społecznego Fakty w 1976 roku. W Bydgoszczy i w Gdańsku wydał szereg tomików wierszy. W latach 1975-1981 był członkiem Grupy Faktu Poetyckiego Parkan i Koła Młodych ZLP, a od roku 1990 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wojciech Banach ma już na swoim koncie 18 książek o różnorakiej tematyce. Podczas wczorajszego wydarzenia Wojciech Banach postanowił zorganizować premierę swojej najnowszej książki pt .„Strzępy i Pąki”.

Wieczory autorskie organizowane przez Klub Opal od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecinka. Okazuje się, że miłośników słowa nad Trzesieckiem nie brakuje, a to właśnie owocuje tym, że autorzy i poeci chętnie przyjeżdżają do Szczecinka. O oprawę muzyczną wieczoru zadbali uczniowie Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku, z klasy gitary Pani Lidii Przyłęckiej.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: