Korneliada, czyli tygodniowa akcja edukacyjna w szczecineckim przedszkolu

  • KW
  • 2018-04-11 14:15:04
Korneliada, czyli tygodniowa akcja edukacyjna w szczecineckim przedszkolu
  • Foto: TV Gawex

W Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku trwa akcja edukacyjna pod nazwą ''Korneliada''. To coroczna inicjatywa i cykl wydarzeń, które mają na celu zapoznanie dzieci z twórczością i sylwetką Kornela Makuszyńskiego, budzenie zainteresowania literaturą, integrację grup przez wspólną zabawę, a także rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej.

Tegoroczna "Korneliada" rozpoczęła się w poniedziałek, 9 kwietnia, i jest to już czwarta edycja wydarzenia. Związana jest z patronem przedszkola, Kornelem Makuszyńskim, polskim prozaikiem, poetą, felietonistą, krytykiem teatralnym i publicystą, członkiem Polskiej Akademii Literatury. Twórczość Kornela Makuszyńskiego kojarzy się głównie z jego utworami przeznaczonymi dla dzieci i młodzieży, takimi jak "Panna z mokrą głową", "Szatan z siódmej klasy", "Szaleństwa Panny Ewy", "Awantura o Basię", "Przygody Koziołka Matołka". 

Przez cały tydzień przedszkolaki biorą udział w wielu wydarzeniach, które mają na celu zapoznanie ich z twórczością patrona placówki. Nie brakuje wspólnego czytania, potyczek sportowych czy konkursów. Dzieci mogły zgłaszać swoje prace w konkursie plastycznym oraz fotograficznym. Konkurs plastyczny zyskał rangę ogólnopolskiego i przyjmowano w nim prace pt. "Podróże Koziołka Matołka po Polsce". Natomiast konkurs fotograficzny przeznaczony był dla dzieci i ich rodziców. Zostaną one rozstrzygnięte w piątek, 13 kwietnia, na zakończenie projektu.

Ciekawą propozycją jest pokój zagadek Koziołka Matołka. Jest on tak skonstruowany, że dzieci wchodząc do niego muszą rozwiązać kilka zagadek przygotowanych przez panie nauczycielki. Koniec podróży to uwolnienie Koziołka Matołka. Dzieci mogą tego dokonać jedynie wtedy, gdy rozwiążą wszystkie zagadki. Jak zaznacza dyrektor przedszkola, Barbara Żeromska, pokój zagadek to nowość w tym roku, jednak przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Relacja z Korneliady w Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego już dziś (11 kwietnia) w serwisie informacyjnym TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: