Pijany 17-latek, bez uprawnień, spowodował kolizję drogową. Jechał z kolegą po alkohol

  • KW
  • 2018-04-09 13:00:13
Pijany 17-latek, bez uprawnień, spowodował kolizję drogową. Jechał z kolegą po alkohol
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 17 – latka, który pomimo braku uprawnień do kierowania, wsiadł pijany do pojazdu i doprowadził do kolizji drogowej. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

W nocy z piątku na sobotę (6/7 kwietnia) oficer dyżurny szczecineckiej komendy otrzymał informację, że na ul. Koszalińskiej w Szczecinku kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus uderzył w lampę uliczną, po czym dwóch mężczyzn z tego pojazdu próbuje wypchnąć uszkodzony samochód i oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci będący na miejscu potwierdzili tą informację, po czym niezwłocznie udali się w penetrację pobliskich ulic za sprawcą kolizji. Kilka ulic dalej mundurowi zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy pchają rozbity samochód. Policjanci ustalili, że osobowym fordem kierował 17 – letni mieszkaniec Miastka, który nie posiadał jeszcze prawa jazdy. Podczas interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Wtedy okazało się, że 17 – letni sprawca tej kolizji znajduje się również w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu, tak samo jak u 18 – letniego pasażera rozbitego samochodu - informuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Mundurowi ustalili, że wcześniej 17 – latek wjechał pod prąd w drogę jednokierunkową, po czym uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie i przewrócenie na chodnik. Mężczyźni oświadczyli policjantom, że pojechali do sklepu bo... skończył im się alkohol.

Kierujący oraz pasażer zostali zatrzymani do wytrzeźwienia. Następnego dnia 17 – letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo oraz liczne wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Pijany 17-latek, bez uprawnień, spowodował kolizję drogową. Jechał z kolegą po alkohol
  • Foto: KPP Szczecinek

Komentarze (1)

Jan 2018-04-10 16:54

Przecież mógł pozabijać ludzi , ciekawe co sąd na to, bo moim zdaniem to powinna być naprawdę surowa kara

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: