Głową wybił szyby w poczekalni dworca PKP

  • KW
  • 2018-04-09 09:33:20
Głową wybił szyby w poczekalni dworca PKP
  • Foto: SM Szczecinek

W okresie od 2.04.2018 r. do 8.04.2018 r. strażnicy podjęli 93 interwencje w stosunku do 63 osób. Pięć zdarzeń ujawnili operatorzy kamer monitoringu wizyjnego. 57 interwencji zgłosili mieszkańcy Szczecinka. Siedem psów zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt.

4.04.2018 około godziny 19:40 strażnicy podczas patrolu zauważyli otwarte okno w jednej z placówek bankowych. W związku z tym, iż zachodziło podejrzenie włamania, na miejsce wezwano policję oraz kierownika placówki. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to tylko wynik zapomnienia.

W dniu 7.04.2018 r. około godziny 1:30 strażnicy patrolując ulicę Dworcową zauważyli cztery szyby wybite w poczekalni dworca PKP. Przez okno było widać w środku dwóch mężczyzn pijących piwa z puszek. Mężczyźni głośno używali wulgaryzmów, a jeden z nich wymachiwał trzymanym w ręku nożem. Podczas wykonywania z nimi czynności twierdzili, że szyby powybijali nieznani im mężczyźni, których nie znają. W związku z tym, że przestępstwa i wykroczenia polegające na niszczeniu mienia pozostają w kompetencjach policji, na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano obu mężczyzn. Po odtworzeniu zapisu nagrań z kamer zamontowanych w budynku dworca okazało się, że to jeden z zatrzymanych mężczyzn po przez uderzenia w nie jakimś przedmiotem oraz głową powybijał szyby. Mężczyzna ten został zatrzymany przez policję.

7.04.2018 około godziny 3:40 na ul. Koszalińskiej strażnicy zabezpieczyli miejsce kolizji, gdzie w wyniku uderzenia przez samochód została zniszczona latarnia uliczna. Sprawcy kolizji zostali zatrzymani przez policję w momencie jak pchali uszkodzony samochód.

8.04.2018 r. około godziny 14:00 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ulicę Skowronkową, gdzie zgłoszono sarnę zaplątaną w ogrodzenie. Na miejscu strażnicy zastali samca sarny, który był tylnymi nogami zaplątany w ogrodzenie z siatki. Strażnicy uwolnili go, jednak z uwagi na obrażenia, na miejsce wezwano lekarza weterynarii. Po podaniu zwierzęciu środka przeciwbólowego, sarna została przetransportowana do lecznicy weterynaryjnej.

8.04.2018 około godziny 17:50 interwencja strażników wobec mężczyzny, który upojony alkoholem leżał na ziemi. W związku z tym, że uskarżał się on na różne dolegliwości na miejsce został wezwany zespół ratunkowy, który po zbadaniu go nie stwierdził potrzeby jego hospitalizacji w związku, z czym został postawiony na nogi i skierowany do miejsca zamieszkania.

info: Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, Grzegorz Grondys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: