Rajd Baja Drawsko [FOTOGALERIA]

  • KW
  • 2018-04-08 10:26:52
Rajd Baja Drawsko [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek, 6 kwietnia, Drawsko Pomorskie otworzyło sezon rajdów terenowych w Polsce. Na starcie rajdu Columna Medica Baja Drawsko pojawiło się ponad 90 załóg. To wydarzenie motoryzacyjne organizowane jest przez Fundację Baja Poland przy współpracy Polskiego Związku Motorowego, ze wsparciem gminy Drawsko Pomorskie, a także partnera tytularnego Hotel Klinika Columna Medica. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Rajd z bazą w centrum Drawska Pomorskiego i odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim to po raz kolejny wyjątkowe wydarzenie w polskim motorsporcie. Impreza rozpoczęła się w piątek i zakończyła w sobotę. Najpierw zawodnicy musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego, następnie badania techniczne. W piątek zawodnicy wzięli udział w odprawach i o godz. 17:00 z miasteczka rajdowego przy ul. Prusa wystartowali do 20 kilometrowego odcinka specjalnego rajdu. Był to wstęp do rajdu, który pozwolił sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. Dziesięciu kierowców, którzy wywalczyli najlepsze czasy podczas odcinka super specjalnego, wzięło udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę natomiast zawodnicy rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy każdej z grup mieli do przejechania dwa odcinki specjalne, z których każdy miał 140 kilometrów. 

Tradycyjnie przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim zlokalizowano miasteczko rajdowe, gdzie nie zabrakło atrakcji dla kibiców – odbywały się tam spotkania ze sportowcami, można było przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilili DJ-e z projektu Deep Sesje.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (09.04) w programie lokalnym TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: