Uczniowie I LO chcą zasiąść w poselskich ławach

  • KW
  • 2018-04-06 15:05:37
Uczniowie I LO chcą zasiąść w poselskich ławach
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Szczecinka przechodzący dzisiaj (06.04) przez Plac Wolności w godzinach południowych mogli natknąć się na dość ciekawy widok, a mianowicie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku z transparentami "Głosuj na Rataja", "Głosuję za Polską" oraz biało-czerwonymi flagami. Wszystko to w ramach rekrutacji do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - wiec wyborczy, zorganizowany w centrum Szczecinka, był elementem zadania, które należy wykonać, aby zasiąść w poselskich ławach.

27 lutego 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy.

Do wzięcia udziału w projekcie zaproszono dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat, którzy podejmą wyzwanie polegające m.in. na zaplanowaniu kampanii wyborczej posła bądź posłanki do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji z uwzględnieniem środków przekazu dostępnych w latach 1919-1922. Celem rekrutacji jest wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br. Ponadto najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 12-13 maja 2018 r.

W poselskich ławach chcą zasiąść między innymi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku - Mateusz Golczyk i Mateusz Romaniuk. W ramach rekrutacji postanowili oni przygotować pracę na temat posła na Sejm 1919 - 1922 Macieja Rataja. Dzisiejszy wiec był elementem projektu, a dodatkowo uczniowie przygotowują ankietę wśród społeczności lokalnej.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Komentarze (1)

KGB 2018-04-18 14:04

ja bym ich nawed do majami nie wzioł

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: