Spór zbiorowy w PKS Szczecinek zakończony

  • KW
  • 2018-04-06 13:59:16
Spór zbiorowy w PKS Szczecinek zakończony
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Efektem ostatniego spotkania załogi PKS Szczecinek z zarządem spółki i władzami powiatu było zawieszenie, zapowiadanego przez kierowców, strajku ostrzegawczego. Stronom udało się osiągnąć konsensus, a dzisiaj (06.04) spotkały się ponownie, aby parafować stosowne porozumienie, które definitywnie zakończyło spór zbiorowy.

Na jego mocy każdemu kierowcy zatrudnionemu w PKS Szczecinek na podstawie umowy o pracę przysługuje godzinowa stawka wynagradzania zasadniczego w wysokości 18 zł brutto. Do rzeczonego porozumienia dołączono aneks przejściowy, który z kolei reguluje zasady wynagradzania kierowców pracujących za granicą - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Każdemu z nich przysługuje dieta za dobę podróży w wysokości od 15 do 30 EURO w zależności od: miejsca delegowania, rodzaju wykonywanej pracy (transport osobowy lub towarowy), wysokości dodatku do wynagrodzenia zasadniczego czy rentowności przejazdów.

Strony zobowiązały się również, że najpóźniej do końca czerwca 2018 roku rozpoczną się negocjacje w celu ustalenia nowego regulaminu wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: