W czerwcu oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego na Świątkach

  • KW
  • 2018-04-06 14:32:46
W czerwcu oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego na Świątkach
  • Foto: TV Gawex

Trwają ostatnie prace związane z budową nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego na Świątkach. Inwestycja, która rozpoczęła się w 2016 roku, ma się zakończyć do 15 maja br. Natomiast oficjalne otwarcie obiektu nastąpi już w czerwcu. Wtedy to po raz pierwszy w tym miejscu mają zostać zorganizowane zawody lekkoatletyczne.

Stadion lekkoatletyczny na Świątkach zaczyna wyglądać jak obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie najważniejsze roboty konstrukcyjne już się zakończyły, a od jakiegoś czasu na terenie inwestycji toczą się ostatnie prace wykończeniowe. Zainstalowano już nagłośnienie, trwają testy systemu informatycznego, niebawem montowane będą również trybuny. To bardzo dobra wiadomość, bo trzeba otwarcie powiedzieć, że inwestycja, która pochłonie ogólnie ponad 10,5 miliona złotych, nie należała do najłatwiejszych -  mówi nam Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Budowa kompleksu lekkoatletycznego przebiegała z problemami, ale ostateczny przebieg prac związanych z realizacją inwestycji można określić jako udany. Dzięki temu miasto Szczecinek, a przede wszystkim młodzi sportowcy, zyskają obiekt, na którym będą w stanie rozwijać swoje zdolności lekkoatletyczne.

Wszyscy kibice królowej sportu od dłuższego czasu czekają, by w mieście odbywały się różnego rodzaju mitingi i zawody lekkoatletyczne. Teraz, mając do dyspozycji taki obiekt, włodarze zapewne będą chcieli zapewnić taką rozrywkę fanom sportu. Jak zapowiedział Piotr Rozmus, rzecznik starostwa, pierwsza, duża impreza sportowa na nowym stadionie już w czerwcu. Będzie ona połączona z otwarciem obiektu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: