Nadzwyczajna sesja w powiecie na temat PKSu

  • KW
  • 2018-04-05 15:45:15
Nadzwyczajna sesja w powiecie na temat PKSu
  • Foto: TV Gawex

Upływający termin spłaty kredytu przez spółkę PKS Szczecinek był powodem zwołania na dzisiaj (05.04) nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Szczecineckiego. Radni spotkali się w sali posiedzeń o godzinie 13:00 i wspólnie dyskutowali o dalszym kierunku działania i przede wszystkim podjęli uchwałę o poręczeniu spłaty bieżącego kredytu.

Temat Spółki PKS Szczecinek wraca po raz kolejny. Po ostatnich spotkaniach z kierowcami i prezesem przedsiębiorstwa, dzisiaj o PKSie dyskutowali radni powiatowi. Ostatecznie, po dwugodzinnej dyskusji, zdecydowali o poręczeniu Spółce PKS Szczecinek kredytu obrotowego w wysokości 1 140 000, 00 zł oraz o zwiększeniu pożyczki o dodatkowe 500 tys. zł. Pierwsze niezbędne jest do bieżącego funkcjonowania, drugie natomiast do wprowadzenia w życie ambitnych planów związanych z transportem osobowym i towarowym.

Przypomnijmy, jutro (06.04) ma zostać podpisane porozumienie i aneks do regulaminu wynagrodzeń pomiędzy pracownikami i władzami PKSu. Pisaliśmy o tym w artykule: Nie będzie strajku pracowników PKS Szczecinek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: