Pola Nadziei 2018. Młodzież chętnie włączyła się w akcję

  • KW
  • 2018-04-05 14:38:04
Pola Nadziei 2018. Młodzież chętnie włączyła się w akcję
  • Foto: TV Gawex

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Pól Nadziei, czyli corocznej inicjatywy charytatywnej, podczas której promowana jest idea hospicyjna. Wczoraj (04.04) przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy zechcieli włączyć się w akcję. Podobnie jak w latach ubiegłych kolejki chętnej do pomocy młodzieży były bardzo długie.

Pola Nadziei to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób chorych, którą 16 lat temu zapoczątkowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. W Szczecinku organizuje ją po raz dziesiąty Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wolontariusze tegorocznej edycji spotkali się w środę przed budynkiem MOPSu o godzinie 16:00. Wszystko po to, by dowiedzieć się wszystkich ważnych informacji, które przydadzą się im podczas kwestowania. Podstawa to etyka wolontariatu, cały plan kwesty, czyli gdzie mają się stawić, co ich obowiązuje, jakie są obowiązki dla wolontariusza no i najważniejsze to szerzenie idei hospicyjnej - zaznacza Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz z MOPS w Szczecinku.

W Pola Nadziei rokrocznie włącza się bardzo duża liczba uczniów, ale nie tylko. Aktywni chcą być także pozostali mieszkańcy Szczecinka, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy świetlic. Trzeba przyznać, że Pola Nadziei od 2009 roku integrują współpracę mieszkańców i wielu organizacji, instytucji, przedsiębiorców, którzy swoją pracą, wkładem usługowym czy rzeczowym wspierają tę bardzo potrzebną w naszym środowisku inicjatywę.

Tegoroczna kwesta odbędzie się 11 kwietnia od godziny 10 do 15. Wolontariuszy jak zwykle będzie można spotkać z żółtymi żonkilami na terenie całego miasta.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: