Zażądał od kolegi pieniędzy na alkohol, po odmowie ugodził go nożem w udo

  • KW
  • 2018-04-04 14:54:39
Zażądał od kolegi pieniędzy na alkohol, po odmowie ugodził go nożem w udo
  • Foto: TV Gawex

W nocy z piątku na sobotę (30-31 marca) w miejscowości Złocieniec doszło do napadu przy użyciu noża. Mężczyzna zażądał od swojego kolegi pieniędzy na alkohol, w momencie kiedy usłyszał odmowę, ugodził go nożem w lewe udo, powodując poważną ranę kutą. Ranny mężczyzna rzucił banknoty dla sprawcy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony został przewieziony karetką do szpitala w Drawsku Pomorskim, gdzie została udzielona mu pomoc. Sprawca niedługo cieszył się wolnością. Był on znany pokrzywdzonemu, więc policjanci znali jego tożsamość. Pozostało ustalenie miejsca, gdzie się ukrywa i zatrzymanie go. Jeszcze w tym samym dniu został namierzony przez złocienieckich policjantów - relacjonuje sierż. Karolina Żych z KPP w Drawsku Pomorskim.

Wobec mężczyzny, na wniosek drawskiej prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca tego przestępstwa popełnia je z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozić mu może kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: