Mobilna Akademia Młodych Orłów poszukiwała piłkarskich talentów w Szczecinku

  • KW
  • 2018-04-04 14:03:40
Mobilna Akademia Młodych Orłów poszukiwała piłkarskich talentów w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Mobilna Akademia Młodych Orłów, czyli inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zawitała wczoraj (03.04) do Szczecinka. Trenerzy PZPN przeprowadzili nad Trzesieckiem szkolenia dla trenerów, a także pokazowy trening dla młodych piłkarzy ze szczecineckich akademii. Wszystko po to, aby "wyłapać" największe talenty i później dać im szansę na rozwój pod okiem związku.

Nowy projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej to przede wszystkim sposób, by odkrywać młode talenty w małych ośrodkach i akademiach piłkarskich. Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów we wtorek odwiedzili Szczecinek, by szkolić zarówno trenerów, jak i młodych adeptów futbolu. Po treningu pokazowym nastąpiła część selekcyjna, czyli wybór najzdolniejszych piłkarzy, którzy trafiają do programu skautingowego PZPN. Naszym celem jest wychwycenie tych najbardziej uzdolnionych chłopców z powiatu szczecineckiego, wprowadzenie ich do programu skautingowego PZPN i monitorowane ich postępów, aby w przyszłości móc oglądać reprezentantów Polski w piłce nożnej pochodzących z Ziemi Szczecineckiej - mówi Tomasz Michalczyszyn z Mobilnej Akademii Młodych Orłów Województwa Zachodniopomorskiego. Takie właśnie jest założenie programu mobilnej akademii - dotrzeć do każdego powiatu, do każdej gminy i dokładnie monitorować funkcjonowanie klubów. Wszystko po to, by nie przegapić następców Lewandowskiego, Glika czy Grosickiego, którzy być może właśnie biegają po boiskach w Szczecinku czy innych miastach.

Mając na uwadze, jak ważne jest odpowiednie prowadzenie treningów z zawodnikami w wieku 8 czy 9 lat, władze związku chcą też jak najlepiej przygotować trenerów z małych klubów by praca z dziećmi była jak najbardziej efektywna. Dlatego też w ramach projektu przewidziano cykl szkoleń dla trenerów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: