Nowoczesna hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 1

  • KW
  • 2018-04-04 10:15:10
Nowoczesna hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 1
  • Foto: wizualizacja Miasto Szczecinek

Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku ma powstać nowoczesna hala sportowa. Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem projektu i znalezieniem środków finansowanych na realizację inwestycji.

Kilka lat temu włodarze Szczecinka wzięli sobie za cel wybudowanie nowoczesnych sal sportowych przy każdej szkole podstawowej w mieście. Aktualnie takie obiekty są już praktycznie przy każdej szkole, a do kompletu brakuje tylko hali przy popularnej jedynce. Z początkiem roku zleciliśmy opracowanie projektowe dotyczące hali sportowej. Zgodnie z umową wpłynęły do ratusza dwie koncepcje. Zarówno jedna i druga są atrakcyjnymi rozwiązaniami. Projekt był konsultowany z gronem pedagogicznym szkoły - mówi nam Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak.

Zgodnie z koncepcją projektową, powstać ma hala wielofunkcyjna z całym zapleczem takim jak szatnie, pomieszczenia sanitarne, a także połączenie z budynkiem szkoły. Być może jeszcze w tym roku uda się zorganizować przetarg na wykonawcę inwestycji. Niestety zadania nie ma w budżecie miasta, jednak miasto liczy na pozyskanie środków zewnętrznych. Szacowany koszt całej inwestycji to około 8 milionów złotych.

Z nowego obiektu dodatkowo będą mogły korzystać sekcje i kluby działające w Szczecinku.


  • Foto: wizualizacja Miasto Szczecinek

Komentarze (1)

Prosto. 2018-04-04 11:13

W Szczecinku żadna z hal sportowych nie ma trybun dla kibiców !!! (Turnieje Futsal, Ogólnopolski Turniej w Tańcach Latynoamerykańskich lub o Koszyczek Truskawek, Gale KSW, Turniej Piłki Siatkowej, Przykładem może być hala w Jastrowiu lub Trzciance. Włodarze miasta działajcie !

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: