Kolejny miesiąc na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON]

  • KW
  • 2018-04-03 13:10:41
Kolejny miesiąc na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON]
  • Foto: SZCZECINEK S11 - Inspekcja Wizyjna 03.2018 Youtube

Postępy prac przy budowie obwodnicy Szczecinka widać gołym okiem. Na 12-kilometrowej trasie już od roku trwają intensywne prace, dzięki którym za kilkanaście miesięcy będziemy mogli poruszać się nowoczesną, dwupasmową drogą.

Choć do finału jeszcze daleko to drogowcy robią co tylko mogą, aby prace posuwały się cały czas do przodu. Mimo okresu z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, roboty trwają na całym odcinku. W tej chwili trwają prace przy realizacji obiektów inżynierskich, między innymi na wiadukcie WD-4 są wykonywane prace dotyczące deskowania, zbrojenia. Podobnie na obiektach WD-5 i WD-6 - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA i dodaje, że równolegle trwają prace na trasie głównej, czyli na terenach gdzie pojawi się nawierzchnia asfaltowa.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dwujezdniową ekspresówką będziemy mogli poruszać się już w roku 2019. Jak na razie opóźnień nie ma.

Przypomnijmy. Planowana obwodnica omijać będzie Szczecinek od wschodu. W większości trasa zlokalizowana jest w pasie terenu pomiędzy granicą zabudowań miejskich a jeziorem Wielimie. Nowo budowany odcinek drogi ekspresowej w przeważającej części przebiegać będzie wzdłuż istniejącej linii kolejowej Koszalin – Szczecinek po jej wschodniej stronie. Włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 11 od północy nastąpi w ul. Koszalińską od północy natomiast od południa w ul. Pilską.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: