Leszek Możdżer ponownie zagra nad Trzesieckiem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-04-01 16:03:22
Leszek Możdżer ponownie zagra nad Trzesieckiem
  • Foto: TV Gawex

Już 8 kwietnia Szczecinek ponownie odwiedzi jeden z największych polskich pianistów jazzowych - Leszek Możdżer. Jego niebanalny talent oraz dotychczasowe osiągnięcia sprawiły, że na całym świecie postrzegany jest jako geniusz muzyki jazzowej i nie tylko. Okazuje się, że fanów jazzu w naszym mieście nie brakuje. Bilety na koncert zostały prawie wyprzedane, na tych którzy zaspali czeka zaledwie kilka wejściówek.

Leszek Możdżer to złote dziecko polskiego jazzu. Najbardziej ceniony pianista i kompozytor zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracował z największymi muzykami całego świata m.in. z Davidem Gilmourem, Lesterem Bowie, Philem Manzanera.  Jak również z polskimi artystami – Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem czy Anną Marią Jopek. Rok temu, podczas V edycji Art Pikniku artysta po raz pierwszy zagrał nad Trzesieckiem i jak się okazało nie ostatni, bowiem już 8 kwietnia w kinie Wolność odbędzie się kolejny jego koncert. -  bardzo się cieszymy, że Leszek Możdżer ponownie wystąpi w Szczecinku. To nie były łatwe rozmowy. To nie jest takie proste żeby taką gwiazdę muzyki jazzowej zaprosić do naszego miasta. - powiedział dyrektor SAPIKu, Kamil Klimek

Podobnie jak w zeszłym roku, zainteresowanie kwietniowym koncertem jest olbrzymie. Na chwilę obecną zostało tylko parę wolnych miejsc. - większość biletów  już wyprzedaliśmy. Natomiast do 8 kwietnia jeszcze jest trochę czasu, zdaje się, że jeszcze około 30 miejsc jest jeszcze wolnych, także serdecznie zapraszam do kina Wolność, aby nabyć jeden z ostatnich biletów na ten wyjątkowy koncert. - dodał nasz rozmówca.

Leszek Możdżer to artysta, który bardzo ceni sobie bliski kontakt z publicznością. Często po koncertach wychodzi do fanów, aby podpisać płyty czy też zrobić sobie pamiątkowe selfie. -  Każdy artysta podejmuje taką decyzję indywidualnie w dniu koncertu. Tak naprawdę niczego nie możemy obiecać. Natomiast zrobimy wszystko co jest w naszych mocach aby czuł się u nas bardzo komfortowo, aby ten koncert odbył się w bardzo przyjaznej aurze. Bardzo dużo zależy również od publiczności jak będzie reagowała, a jest to artysta, który lubi kontakt z publicznością także myślę, że żywa reakcja publiki spowoduje, że on po koncercie się z nami spotka. Ustawi pewnie swój sklepik z płytami, czy też będzie rozdawał chętnie autografy. - kończy nasz rozmówca. 


Koncert ten będzie również wyjątkowy pod względem technicznym, bowiem do Szczecinka specjalnie na to wydarzenie będzie sprowadzany fortepian koncertowy, co dla miłośników muzyki fortepianowej jest niezwykle istotne. Wszystko wskazuje na to, że repertuar koncertu będzie bardzo zróżnicowany. Fani artysty będą mogli usłyszeć największe oraz najnowsze kompozycje artysty.  Jak zapowiedział Kamil Klimek, SAPIK dołoży wszelkich starań aby Leszek Możdżer pokochał Szczecinek i na stałe wpisał sobie nasze miasto do kalendarza koncertowego. Kto wie, może kiedyś Szczecinek również doczeka się festiwalu jazzowego nad Trzesieckiem. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: