W kwietniu strajk ostrzegawczy w PKS Szczecinek. Nastąpi przerwa w przewozach pasażerskich

  • KW
  • 2018-03-29 13:59:34
W kwietniu strajk ostrzegawczy w PKS Szczecinek. Nastąpi przerwa w przewozach pasażerskich
  • Foto: TV Gawex

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w PKS Szczecinek postanowiła ogłosić dwugodzinny strajk ostrzegawczy w dniu 5 kwietnia 2018 roku w godzinach 5:30-7:30. W tym czasie nastąpi przerwa w funkcjonowaniu pasażerskich przewozów lokalnych.

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w PKS Szczecinek informuje, że w obronie praw i godności pracowników prowadzi z pracodawcą spór zbiorowy. W trwającym postępowaniu w ramach sporu zbiorowego dotychczas niemożliwe było osiągnięcie porozumienia z pracodawcą, który nie chcąc zrozumieć powagi sprawy i drastycznie trudnej sytuacji pracowników, odmawia wyjścia na przeciw postulatom pracowniczym. Pracownicy PKS w Szczecinku nie wnieśli do pracodawcy roszczeń, na które firmy nie stać, żądają jedynie utrzymania poziomu wynagrodzeń z ubiegłego roku oraz przejrzystych zasad wynagradzania, na co pracodawca nie chce się zgodzić, przyjmując wobec nich postawę lekceważącą. Nieprzejednana postawa pracodawcy, który dopuszczając się nawet łamania praw pracowniczych doprowadził do dramatycznie trudnej sytuacji materialnej pracowników zmusiła pracowników do podjęcia bardziej radykalnych działań - czytamy w komunikacie wystosowanym przez Komisję Zakładową NSZZ "Solidarność" w PKS Szczecinek.

Zgodnie z art. 12 o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i po uzyskaniu zgody pracowników w referendum strajkowym komisja postanowiła ogłosić dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Odbędzie się on w dniu 5 kwietnia 2018 roku w godzinach od 5:30 do 7:30. W związku z tym nastąpi przerwa w funkcjonowaniu pasażerskich przewozów lokalnych. Rozumiemy, że przerwa w pracy spowoduje uciążliwości dla społeczności lokalnej. Prosimy jednak o wyrozumiałość i solidarność społeczną. Pracownicy PKS Szczecinek nie mają już innych możliwości aby skłonić pracodawcę do konstruktywnego dialogu społecznego. Przepraszamy za utrudnienia, za które pełną odpowiedzialność ponosi pracodawca - dodaje komisja zakładowa w swoim komunikacie.

Komentarze (6)

Bobby 2018-03-29 14:50

Wy w tym PKSie nie kumacie jednej rzeczy: jak będziecie strajkować i zawieszać połączenia to nikt nie będzie korzystał z waszej firmy, już mało kto tymi autobusami jeździ...Podatnicy kupę kasu utopili ....ile jeszcze? PKS trzeba zlikwidować

iga 2018-03-29 16:17

Strajkujcie, konkurencja się ucieszy! Być może po strajku nie będzie do czego wracać.

Wojtek 2018-03-29 21:40

Wy pseudozwiązkowcy akurat jak ludzie z innych firm do pracy i młodzież do szkół musi dotrzeć to Wy strajk o takich godzinach trochę rozumu

Pracownik 2018-03-30 07:51

Sam się zlikwiduj gamoniu my walczymy o godne zarobki i życie naszych rodzin a za stan jaki doprowadzili zakład trzeba podziękować tym którzy wstawiali tu prezesów bez wiedzy transportowej

Bobby do pracownnika 2018-03-30 21:41

To walcz o godne życie, ale nie kosztem moich podatków..zmień pracę, wyjedź, ogarnij się ...w prywatnej firmie już byś nie pracował a tu się z wami cackają i topią na was publiczne pieniądze, nieroby.. Zlikwidować PKS!!

Tomasz do Bobby 2018-03-31 11:34

Rządzący i reszta ludzi ma gdzieś twoje podatki,masz bulić i tyle a nie szczekać,w prywatnej można też strajkować,pieniądze to roztrwonili na tych co głosujesz w wyborach swoją niegospodarnością i nepotyzmem politycznym,załoga PKS obudziła się o kilka lat za późno!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: