Fatalny stan dróg wojewódzkich nr 201 i 202. Burmistrz Czarnego zapowiada protesty

  • KW
  • 2018-03-29 12:41:43
Fatalny stan dróg wojewódzkich nr 201 i 202. Burmistrz Czarnego zapowiada protesty
  • Foto: TV Gawex

Stan dróg wojewódzkich nr 201 i i 202 przy miejscowości Czarne od dawna pozostawia wiele do życzenia. Praktycznie z roku na rok dziury w nawierzchni są coraz głębsze, a to z kolei przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Władze Czarnego od dawna zabiegają o remont tych odcinków, jednak bezskutecznie. Burmistrz Piotr Zabrocki zapowiedział, że jeśli ostatnie spotkanie z udziałem dyrektorów dyrekcji dróg krajowych i autostrad, samorządowców oraz parlamentarzystów nie przyniesie konkretnych ustaleń w tej sprawie, kolejnym krokiem będą protesty.

Droga wojewódzka nr 201 to trasa o długości 30 km, łącząca Szczecinek z miastem Czarne, następnie z drogą nr 22 pod Barkowem. Droga ta przebiega przez powiat szczecinecki i człuchowski. Z kolei droga wojewódzka 202 to odcinek o długości 14 km, łączący Czarne z drogą krajową nr 25 w miejscowości Rzeczenica. Oba odcinki mają cechę wspólną, a mianowicie fatalny stan nawierzchni. Niestety, od wielu lat ten stan pogłębia się i dziur przybywa. To najważniejsze drogi w kierunku dróg krajowych nr 25 i 22. Poruszają się nimi nasi mieszkańcy, przedsiębiorcy i turyści - mówi nam Piotr Zabrocki, Burmistrz Miasta i Gminy Czarne i dodaje, że interweniował w tej sprawie już wielokrotnie. Od 2015 roku były wysyłane pisma zarówno do Marszałka Województwa Pomorskiego jak również do Radnych Sejmiku Pomorskiego. Niestety, póki co wszystkie apele i prośby okazały się być bezskuteczne.

Dwie drogi wojewódzkie nr 201 i 202 są w bardzo złym stanie. W kilku miejscach otwory w asfalcie są na tyle duże, iż dosłownie można stracić koło w samochodzie, a to z kolei bardzo mocno rzutuje na kwestię bezpieczeństwa na tych odcinkach. We wtorek, 27 marca, w Czarnem odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie, na które zaproszono Marszałka Województwa Pomorskiego, samorządowców, radnych sejmiku województwa pomorskiego oraz parlamentarzystów. W opinii burmistrza odcinek drogi 201 wymaga pilnego remontu i nie ma możliwości, aby zadanie to było przekładane na lata następne, gdyż zwyczajnie droga ta nie przetrwa kolejnej zimy i ostatecznie zostanie zamknięta. Sprawa drogi wojewódzkiej 201 omawiana była także na zespole parlamentarnym, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, dyrektor ochrony środowiska oraz dyrektor zarządu dróg wojewódzkich. Niestety, tamte rozmowy również nie przyniosły żadnego rezultatu. Burmistrz zapowiedział, że jeśli spotkanie nie przyniesie żadnych efektów, wówczas w miejscowości Wyczechy odbędzie się protest.

Szacowany koszt remontu 23-kilometrowego odcinka drogi to około 30 milionów złotych.

Fatalny stan dróg wojewódzkich nr 201 i 202. Burmistrz Czarnego zapowiada protesty

Komentarze (5)

Stanisław 2018-03-29 16:08

Najwyższy czas teraz wiadomo jak nas traktuje województwo racze władze woj.Pomorskiego

Ika 2018-03-29 16:22

Drelicha nie interesują drogi w województwie, on ma plecy u kaczyńskiego. "W sali prezydialnej Urzędu Wojewódzkiego zdjął portrety swoich poprzedników. Nadał sali patrona: prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "

Agata 2018-03-30 07:36

Ostatnio jechałam tą drogą i niestety koło do wymiany:(

awax 2018-03-30 10:10

Na drodze z Czarnego do Rzeczenicy dwa miesiące temu uszkodziłem dwie opony i dwie felgi.Do dzisiaj trwa spór z firma ubezpieczeniowa o wysokość odszkodowania.Nie wiem kto zgodził sie aby firma Uniqa ubezpieczała tą drogę??

ObyeatelX 2018-04-05 18:24

Ludzie jak uszkodzicie sobie tam auto, zatrzymujecie się , dzwonicie na Policję, ona odnotuje zgłoszenie, poda dane zarządcy drogi, zarządca drogi pod wam dane ubezpieczyciela UNIQA i wypłacą wam odszkodowanie, zróbcie zdjęcia z miejsca zdarzenia najlepiej z geolokalizacją na zdjęciach, teraz każdy telefon to ma. Wieczorem nie ma szans , żeby nie zniszczyć tam auta, jak się nie zna tej drogi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: