Jacek Kapica, były wiceminister finansów, zatrzymany

  • KW
  • 2018-03-29 10:39:20
Jacek Kapica, były wiceminister finansów, zatrzymany
  • Foto: http://m.gospodarkamorska.pl/

W czwartek rano (29.03) w Warszawie doszło do zatrzymania byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL, pochodzącego ze Szczecinka, Jacka Kapicę. Zatrzymanie ma dotyczyć afery hazardowej, przez którą Skarb Państwa mógł stracić nawet 21 mld złotych.

Agenci Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali dziś w Warszawie byłego wiceministra finansów w latach 2008-2015 i jednocześnie byłego Szefa Służby Celnej. Zatrzymany zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Trwa przeszukanie w mieszkaniu zatrzymanego - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Wszystkie czynności wykonywane są w ramach wznowionego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku. W lutym 2018 roku funkcjonariusze CBA w Białymstoku wraz z prokuraturą zabezpieczyli na potrzeby śledztwa dokumentację z siedziby Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Przesłuchano również, w charakterze świadków, funkcjonariuszy Służby Celnej, w tym byłą Dyrektor Izby Celnej w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: