Skateplaza będzie gotowa w 2018 roku

  • KW
  • 2018-03-28 13:41:37
Skateplaza będzie gotowa w 2018 roku
  • Foto: TV Gawex

W 2018 roku zostaną zrealizowane kolejne dwa kolejne etapy budowy skateplazy, której pierwsze elementy pojawiły się w ubiegłym roku. Na ten cel zabezpieczono środki w budżecie, a przetarg na realizację inwestycji jest już ogłoszony.

Stary, szczecinecki skate park zlokalizowany w okolicach ''Ślusarni'' od lat był w opłakanym stanie, a fani jazdy na rowerach i deskorolkach walczyli o tor z prawdziwego zdarzenia. Pomysł udało się przeforsować i w ubiegłym roku miasto zrealizowało pierwszy z trzech etapów budowy skateplazy. Teraz czas na dokończenie inwestycji. W budżecie Ośrodka Sportu i Rekreacji mamy zapewnioną kwotę, która w tym roku pozwoli nam na wykonanie dwóch dodatkowych etapów. Spowoduje to, że skateplaza będzie gotowa pod koniec bieżącego roku - mówi nam Maciej Makselon, dyrektor OSiR Szczecinek.

Pierwszy etap inwestycji to około 280 metrów kwadratowych różnego rodzaju ramp i przeszkód dla wszystkich amatorów wyczynowej jazdy. Również pozostałe dwa etapy zakładają powstanie elementów o takiej samej powierzchni, co łącznie wyniesie około 800 metrów kwadratowych skateplazy. Przetarg został już ogłoszony, a jego rozstrzygnięcie nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu. Warto dodać, że całość będzie oświetlona, odwodniona, a po zakończeniu całej inwestycji uporządkujemy teren dookoła - dodaje nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: