Funkcjonariusze ZK pomogli Narii

  • KW
  • 2018-03-27 08:29:16
Funkcjonariusze ZK pomogli Narii
  • Foto: kpt. Andrzej Żabski, Zakład Karny w Szczecinku

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Szczecinku w ramach akcji dobroczynnej przekazali zebrane środki finansowe na rzecz dziewczynki walczącej z chorobą nowotworową.

Dzięki staraniom całej załogi, a zwłaszcza funkcjonariuszy zrzeszonych w Koleżeńskiej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej, udało się przeprowadzić akcję dobroczynną na rzecz dziewczynki cierpiącej na poważną chorobę nowotworową. Pozyskane środki finansowe przekazaliśmy na ręce ojca chorej Narii. W lokalnym środowisku przypadek dziewczynki odbił się szerokim echem i zmobilizował ludzi dobrej woli z różnych środowisk do włączenia się w akcję ratowania młodej mieszkanki Szczecinka. Spotkanie zorganizowane z ojcem dziewczynki było nie tylko okazją do wręczenia zebranych pieniędzy, ale również momentem do refleksji nad znaczeniem cierpienia w życiu człowieka. Dyskusja, która miała miejsce w trakcie spotkania, pozwoliła docenić nam hart ducha rodziców chorej dziewczynki - relacjonuje kpt. Andrzej Żabski z Zakładu Karnego w Szczecinku i dodaje, że zorganizowana akcja pokazała również jak istotne jest wsparcie psychiczne, które można udzielić osobom potrzebującym. Dzięki drobnym gestom buduje się wartościowe relacje, które są ważne zwłaszcza w małych środowiskach lokalnych.

Rodzicom Narii życzymy dużo sił i wytrwałości w pokonywaniu przeciwności losu zaś chorej dziewczynce niezłomności w trakcie czekającej jej terapii - podsumowuje kpt. Andrzej Żabski.

Komentarze (1)

Służba Więzienna 1990 2018-03-27 16:42

Trzymam kciuki za Narię, a pomysłodawcy tej akcji gratuluję inicjatywy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: