Tegoroczne Pola Nadziei rozkwitną 11 kwietnia

  • KW
  • 2018-03-26 14:19:31
Tegoroczne Pola Nadziei rozkwitną 11 kwietnia
  • Foto: archiwum TV Gawex

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Pól Nadziei, czyli corocznej inicjatywy charytatywnej, podczas której promowana jest idea hospicyjna. W Szczecinku od samego początku akcji zbierano pieniądze na wsparcie budowy Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu. Chociaż placówka została już wybudowana i wyposażona, nadal potrzebne są środki na jej funkcjonowanie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku, który jest koordynatorem całej akcji, tradycyjnie poszukuje wolontariuszy, którzy 11 kwietnia przejdą ulicami Szczecinka z puszkami oraz rozdadzą przechodniom żonkile. Do kwestowania zapraszają uczniów szkół średnich, klas 7 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Jak można zostać wolontariuszem szczecineckiej kwesty Pola Nadziei? Wystarczy pobrać formularz u wolontariusza, pedagoga lub koordynatora szkolnego wolontariatu, wypełnić dokument i dołączyć zdjęcie (przyjmowane są tylko dokumenty kompletne, czytelne i złożone w terminie). Z wypełnionym formularzem i zdjęciem należy przyjść na szkolenie wolontariuszy, które odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 16:00 w budynku MOPS w Szczecinku przy ulicy Wiejskiej 4. Przypomnijmy, w minionym roku na ulicach Szczecinka kwestowało około 180 wolontariuszy i zebrano 19 912,69 zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: