Pijany mężczyzna znęcał się nad psem oraz uszkodzona lampa oświetleniowa na deptaku

  • KW
  • 2018-03-26 11:40:25
Pijany mężczyzna znęcał się nad psem oraz uszkodzona lampa oświetleniowa na deptaku
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 19.03.2018 r. do 25.03.2018 r. strażnicy podjęli 146 interwencji w stosunku do 108 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń, z czego w 12 przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 20.03.2018 r. o godzinie 20:50 na ulicy Bohaterów Warszawy kierujący pojazdem Mercedes, podczas cofania uderzył w lampę oświetleniową, uszkadzając ją. Kierowca tłumaczył strażnikom, że nie zauważył lampy.

W dniu 21.03.2018 r. o godzinie 10:10 do Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna informacja o mężczyźnie, który szedł ulicą Wiatraczną i przewracał się. Skierowany w to miejsce patrol SM zastał mocno pijanego mężczyznę, który nie mógł ustać na nogach. Dyżurny podjął decyzję o przewiezieniu go do miejsca zamieszkania. Na ww. będzie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

W dniu 24.03.2018 o godz. 15:40 dyżurny otrzymał zgłoszenie na nr alarmowy 986, że w sklepie Żabka przy ulicy Spółdzielczej przebywa pijany mężczyzna, który znęca się nad psem. Patrol, który przybył na miejsce zastał awanturującego się nietrzeźwego mężczyznę. Z relacji zgłaszającej kobiety strażnicy dowiedzieli się, że mężczyzna ten wchodząc do sklepu złapał psa za kark i rzucił nim o podłogę. Pies wystraszony z piskiem schował się pomiędzy regałami. Mężczyzna następnie zaczął wrzeszczeć na psa, który uciekł i schował się za ekspedientką. Pies nie chciał wyjść do agresywnego mężczyzny. Strażnicy postanowili odebrać psa i przewieźć go do schroniska dla zwierząt, gdyż dalsze pozostawienie go u właściciela zagrażało jego życiu lub zdrowiu. Pies pozostaje w schronisku pod opieką lekarza weterynarii.

W dniu 25.03.2018 r. o godzinie 15:55 patrol SM interweniował w klatce schodowej w budynku przy ulicy Kościuszki, gdzie na schodach spała kobieta. Strażnicy dobudzili ją, od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszka w tej klatce, lecz nie może dojść do mieszkania. Strażnicy pomogli jej wejść po schodach i przekazali ją domownikom.

info: Jolanta Siemaszko, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku

Pijany mężczyzna znęcał się nad psem oraz uszkodzona lampa oświetleniowa na deptaku
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: