Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz drugi w Szczecinku

  • KW
  • 2018-03-23 21:33:06
Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz drugi w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Około 200 osób wyruszyło w trasę, która liczy sobie 42 kilometry. Uczestnicy najpierw wzięli udział w mszy świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a następnie ruszyli w drogę.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ponad 40-kilometrowa, nocna, piesza wędrówka wiodąca przez konkretną trasę, na której znajdują się poszczególne stacje drogi krzyżowej. Jej celem jest zbliżenie się do Boga i przemyślenie swojego dotychczasowego życia w ciszy i samotności. W piątek (23.03) takie wydarzenie po raz drugi zorganizowano w Szczecinku.

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyli spod parafii mariackiej. Na trasie, która biegnie przez Szczecinek, Trzesiekę, Parsęcko, Radacz, Kucharowski Las, Mosinę, Jadwiżyn, Sitno, Turowo, Szczecinek, przewidziano 14 stacji. Uczestnicy zatrzymują się na stacjach i samotnie lub w małych grupach dokonują rozważań. Każdy zabrał ze sobą krzyż, najczęściej wykonany z gałęzi drzew, a także mapki i szczegółową rozpiskę trasy.

Zakończenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się nad ranem w sobotę przy kościele pw. św. Krzysztofa w Szczecinku.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: