Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej [WYNIKI]

  • KW
  • 2018-03-23 15:19:32
Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej [WYNIKI]
  • Foto: TV Gawex

23 marca w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbył się 41 finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem turnieju jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z pożarnictwem, popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe, a mianowicie: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum i w każdej grupie wiekowej, spośród uczestników, wyłonionych zostało trzech zawodników, którzy przeszli do wyższego, wojewódzkiego etapu. Zadaniem uczestników jak zwykle było wykazanie się obszerną wiedzą odnośnie m.in. przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Poniżej przedstawimy wyniki dzisiejszego turnieju:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

1. Ewa Budny

2. Nela Brankiewicz

3. Aleksandra Kaczorowska

GIMNAZJUM:

1. Jakub Rubaszniak

2. Sylwester Węcławski

3. Aleksandra Górka

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

1. Karolina Świętek

2. Gabriela Makosz

3. Aleksandra Węcławska

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali wszyscy. Nagrody natomiast były przyznawane za trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii. Upominki ufundowane były przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Lasy Państwowe reprezentowane w tym roku przez Nadleśnictwo Czarnobór i Szczecinek. Etap wojewódzki tego konkursu odbędzie się w kwietniu, w Płotach.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: