Uczniowie z Turowa wiedzą jak wezwać fachową pomoc

  • KW
  • 2018-03-23 14:28:26
Uczniowie z Turowa wiedzą jak wezwać fachową pomoc
  • Foto: TV Gawex

Jak wezwać policję, karetkę czy straż pożarną? Jaki numer wybrać w przypadku, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie? Na te pytania znają już odpowiedź uczniowie z Zespołu Szkół w Turowie. Dzisiaj (23.03) odbyło się tam kolejne spotkanie, którego tematyką były kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszystko połączono z rozstrzygnięciem konkursów plastycznych o tej samej tematyce.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo” trwa przez cały rok szkolny 2017/2018. Została ona zaprojektowana przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych, jako element kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Turowie odbyło się kolejne już spotkanie edukacyjne w ramach tego cyklu. Uczniów w Turowie odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych, między innymi policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Przy okazji spotkania podsumowano konkursy o bezpieczeństwie, które odbywały się w szkole oraz wręczono nagrody rzeczowe laureatom.

Tego typu akcje z pewnością zwiększają świadomość dzieci i młodzieży oraz przyczyniają się do tego, że kiedy znajdą się oni w niebezpieczeństwie, będą potrafili odpowiednio zareagować i wezwać pomoc. Relacja z wydarzenia w piątkowym (23.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: