Pożegnanie z wiekowym świerkiem

  • KW
  • 2018-03-23 13:38:00
Pożegnanie z wiekowym świerkiem
  • Foto: P. Rozmus

Mieszkańcy przechadzający się dzisiaj (23.03) ulicą Warcisława IV mogli zaobserwować akcję wycięcia świerku, który od lat wkomponowany jest w przestrzeń okalającą budynek Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Niestety, wiekowe drzewo od dawna było w bardzo złej kondycji i tym samym stanowiło zagrożenie dla przechodniów i aut parkujących nieopodal.

Na szczęście teren wokół budynku Starostwa i przy ulicy Warcisława IV znowu się zazieleni. Wszystko za sprawą pięknych nasadzeń, które pojawią się również przy stadionie lekkoatletycznym na Świątkach, ulicy Kościuszki, Trzesieckiej oraz Derdowskiego. Młode drzewa wśród, których znajdą się m.in. lipy, dęby, klony pospolite, buki i krzewy typu Berberys zostaną zasadzone w ramach projektu pn. „Stworzenie przestrzeni zurbanizowanych terenów zielonych oraz kurtyn zieleni przy ulicach powiatowych i obiektach sportowych na terenie miasta Szczecinek” - informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku, Piotr Rozmus.

W tym miejscu należy przypomnieć, że powiat szczecinecki jest partnerem w projekcie pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach programu infrastruktury i środowiska, którego liderem jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Przewidywana wartość zadania to około 300 tys. zł, natomiast 255 tys. zł (85%) pochodzić będzie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, zaś wkład własny samorządu powiatowego wyniesie 45 tys. zł (15%).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: