Mieszkaniec Lublina stracił prawo jazdy w Barwicach

  • KW
  • 2018-03-22 14:03:18
Mieszkaniec Lublina stracił prawo jazdy w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości i niedostosowanie jej do warunków na drodze jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego policjanci ze szczecineckiej drogówki sprawdzają, z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. O obowiązujących przepisach zapomniał 43 – letni kierowca osobowego mercedesa, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

We wtorek, 20 marca, funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku pełniąc służbę w Barwicach zauważyli jak kierujący osobowym mercedesem przekracza znacznie prędkość. Pomiar dokonany urządzeniem wskazał, że mieszkaniec Lublina pędził w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. 43 – latek pożegnał się z uprawnieniami na trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne - informuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: