''Niezwykła moc zwykłego czytania'' - konkurs czytelniczy w SP nr 6

  • KW
  • 2018-03-22 13:37:55
''Niezwykła moc zwykłego czytania'' - konkurs czytelniczy w SP nr 6
  • Foto: TV Gawex

Dykcja, interpretacja, dobór tekstu - między innymi te elementy oceniano podczas dzisiejszego (22.03) I Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku i miało na celu popularyzację książek oraz czytelnictwa.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych, a mianowicie: klasy IV-VI oraz VII i II, III (oddziały gimnazjalne). Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować tekst do przeczytania, jednak nie dłuższy niż dwie minuty. Jury w składzie: Piotr Rozmus, Maria Łangowska oraz dyrektor SP nr 6 Danuta Wachowicz-Kram oceniło zmagania uczniów oraz wybrało po pięć osób z każdej kategorii, które przeszły do drugiego etapu konkursu. Ostatecznie wyłoniono Mistrza oraz Wicemistrza Pięknego Czytania, a także przyznano Nagrodę Publiczności.

Nam, jako nauczycielom, zależy na tym, żeby uczniowie chętnie czytali. Pracujemy w szkole, w której przywiązuje się ogromną wagę do tej niezwykle ważnej umiejętności. Chcemy, żeby nasi uczniowie czytali i wybierali przepiękne, wartościowe książki - podsumowuje Alicja Cybulska, polonistka w SP nr 6.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: