Kobiety z powiatu szczecineckiego i okolic ''jadą na Warszawę'' protestować

  • KW
  • 2018-03-21 10:29:56
Kobiety z powiatu szczecineckiego i okolic ''jadą na Warszawę'' protestować
  • Foto: Ogólnopolski Strajk Kobiet FB

W najbliższy piątek, tj. 23 marca w Warszawie planowany jest kolejny czarny strajk, czyli protest dotyczący ograniczania praw kobiet i zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wszystko przez pozytywne zaopiniowanie przez komisję sejmową projektu ustawy pn. „Zatrzymaj aborcję”. Do stolicy zjadą się tysiące kobiet z całej Polski, w tym także mieszkanki powiatu szczecineckiego i innych okolicznych powiatów.

Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa, właśnie odebrano głos organizacjom pozarządowym i posłom opozycji i przegłosowano projekt zakazu aborcji w Komisji "Sprawiedliwości" i "Praw Człowieka". Nadal uważacie, że tego nie zrobią? Bądźcie z nami, szykujcie się na Warszawę. Oczywiście można zrobić wydarzenie wspierające, lokalnie. Ale teraz naprawdę musimy się na maksa zmobilizować. Cokolwiek się stanie, nie pójdzie im z nami tak łatwo - zachęcają do protestowania ogólnopolscy organizatorzy akcji.

Wydarzenie w Warszawie ma się rozpocząć w piątek o godzinie 16:00. Do facebookowego wydarzenia informującego o proteście dołączyło ponad 60 tysięcy osób. Natomiast na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną m.in. na: plakaty, ulotki, nagłośnienie, baterie do szczekaczek czy organizacje wyjazdów i noclegów. Aktualnie zebrano 95 868 złotych. Z tej kwoty dofinansowane zostaną również dojazdy. Kobiety, które zdecydują się jechać do stolicy, zapłacą jedynie 30 złotych, także te z powiatu szczecineckiego i okolic. Więcej informacji na grupie AkcjaDemokracjaSzczecinek.

Komentarze (3)

red 2018-03-21 14:43

w głowach się poprzewracało pieniądze lepiej by oddały dla chorych dzieci (ale zaraz powiedzą , że jakby wykonały aborcje to nie musiałby kasy oddać dla dzieci) a nie jakieś bzdurne plakaty będą drukować , połażą sobie po ulicach, pokrzyczą aby zwiększyć samoocenę a nic więcej nie wskórają tylko marnują czas i pieniądze innych na swoje błahe widzi misie.

woj 2018-03-21 15:39

Brawo baby, tak trzymać

do RED 2018-03-22 12:45

Ich pieniądze, ich czas i ich sprawa jak je zagospodarują!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: