3 pijanych kierowców oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - tydzień szczecineckiej policji

  • KW
  • 2018-03-20 13:47:54
3 pijanych kierowców oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - tydzień szczecineckiej policji
  • Foto: TV Gawex

Kolejny tydzień dla szczecineckich mundurowych z Komendy Powiatowej Policji upłynął przede wszystkim pod znakiem zdarzeń drogowych. Zatrzymano między innymi trzech pijanych kierowców, a także osoby przekraczające dozwolone prędkości na drogach.

58-letni kierujący pojazdem ciężarowym chciał wyjechać z wielotonowym załadunkiem z jednej ze szczecineckich firm. Jechał aż na południe Polski. Dzięki czujności innego pracownika tej firmy, udało się zabiec dalszej jazdy - informuje nas sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku i dodaje, że od kierowcy było czuć zapach alkoholu. Pracownik zawiadomił ochronę, która przebadała mężczyznę, co potwierdziło, że spożywał alkohol. Nieodpowiedzialny kierowca w pośpiechu oddalił się z terenu zakładu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko odnaleźli kierowcę. Przyznał się on do wszystkiego, a badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali kierowców z "ciężką nogą". O zasadach bezpiecznej jazdy zapomniała między innymi 32-letnia mieszkanka Szczecinka. Kierująca pojazdem osobowym marki Audi została zatrzymana przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Szczecinek. Kobieta w terenie zabudowanym, a dokładnie w Wierzchowie, pędziła 115km/h. Zgodnie z przepisami straciła ona prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: