Budują kolejne odcinki ścieżek rowerowych

  • KW
  • 2018-03-20 11:38:58
Budują kolejne odcinki ścieżek rowerowych
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku realizowana jest inwestycja budowy ścieżek rowerowych. Przedsięwzięcie obejmuje 13 ulic, dzięki czemu przybędzie w mieście 7 kilometrów dróg dla rowerzystów. Aktualnie część robót została już wykonana. Rozpoczęły się też prace w kolejnych lokalizacjach, między innymi na ulicy Koszalińskiej.

"Uzupełnienie sieci dróg rowerowych prowadzących do miejsc pracy i szkół w mieście Szczecinek" - taką nazwę nosi inwestycja, która trwa od 2017 roku nad Trzesieckiem. Dzięki niej zostanie zbudowanych 13 nowych ścieżek rowerowych. Prace ruszyły we wrześniu i między innymi na ulicy Słupskiej, Strefowej czy Łukasiewicza ścieżki są już położone. Na ulicy Słupskiej to 665 metrów, na ulicy Strefowej 1200 metrów, a na Łukasiewicza 450 metrów. W ostatnich dniach wykonawca rozpoczął prace na ulicy Koszalińskiej.

Zadanie realizowane przez Miasto Szczecinek obejmuje ulice: Karlińską, Kołobrzeską, Kościuszki, Koszalińską, Kaszubską, Rzemieślniczą, Słupską, Szczecińską, Gdańską, Pilską, Łukasiewicza, Waryńskiego oraz Strefową. Projekt realizowany jest w związku z „Kontraktem Samorządowym”, współfinansowanym przez Unię Europejską, a jego całkowita wartość to około 3 miliony złotych.

Ścieżki w kilku lokalizacjach wykonane będą z asfaltu, w pozostałych z kostki brukowej. Docelowo prace budowlane związane z powstaniem 13 nowych tras rowerowych mają zakończyć się do grudnia 2018 roku. Dzięki inwestycji większość dotąd istniejących ścieżek zostanie ze sobą połączona, co wpłynie na komfort poruszania się rowerem po terenie Szczecinka.

Budują kolejne odcinki ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: