Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka S11 Bobolice-Szczecinek podpisana

  • KW
  • 2018-03-19 13:49:07
Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka S11 Bobolice-Szczecinek podpisana
  • Foto: Małgorzata Golińska FB

Dzisiaj (19.03) w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S11 od Bobolic do Szczecinka. Koncepcję programową wraz z badaniami geologicznymi, a następnie Projekt Budowlany i Projekty Wykonawcze opracuje firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Koszt tego zadania to ponad 6 mln złotych.

Odcinek drogi S11 Bobolice-Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszalin-Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Odcinek Bobolice-Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w województwie zachodniopomorskim - informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Budowa drogi S11 staje się faktem. Zagwarantowane są środki na realizację odcinka Koszalin-Bobolice oraz na przygotowanie wszystkich pozostałych odcinków tej drogi – powiedział podczas poniedziałkowego podpisania umowy Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker. Natomiast Wojewoda Tomasz Hinc zaznaczył, że droga S11 to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak istotne jest, aby jej realizacja została zamknięta na Pomorzu.

Przypomnijmy, droga S11 jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych w Polsce, ponieważ łączy Śląsk przez Poznań z Pomorzem Środkowym. Obecnie na terenie województwa zachodniopomorskiego trwa budowa odcinka wspólnego przebiegu dróg S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina oraz budowa obwodnicy Szczecinka.

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka S11 Bobolice-Szczecinek podpisana
  • Foto: ZUW Szczecin

Komentarze (1)

obs 2018-04-06 14:05

żenada.pl, dlaczego dopiero za 5 lat, wszedzie budują, tylko ie tu, największa dziura komunikacyjna w Polsce

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: