32 dni do Biegu Ulicznego - memoriał Winanda Osińskiego

  • KW
  • 2018-03-19 07:43:16
32 dni do Biegu Ulicznego - memoriał Winanda Osińskiego
  • Foto: archiwum TV Gawex

Już po raz 35 odbędzie się w Szczecinku Bieg Uliczny – memoriał Winanda Osińskiego. Za nieco ponad miesiąc na starcie staną zawodnicy z całej Polski, a także z naszej okolicy. Aktualnie zarejestrowanych jest 480 biegaczy.

Już za 32 dni odbędzie się kolejna edycja szczecineckiego biegu ulicznego. Aktualnie trwają intensywne przygotowania do imprezy, na którą rokrocznie zjeżdżają się biegacze z całej Polski i nie tylko. Na niedzielę, 22 kwietnia, podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy planują bieg główny seniorów, a także zmagania dzieci i młodzieży na różnych dystansach. O godzinie 9 na stadionie miejskim rozpoczynamy od biegu dzieci z rocznika 2011 na 400 metrów i sukcesywnie, coraz starsze dzieci w kolejnych minutach będą biegły aż do godziny 12:30, gdzie zostanie rozegrany bieg dzieci z rodzicami - wyjaśnia nam Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Bieg główny natomiast rozpocznie się o godzinie 13:00. Tradycyjnie zawodnicy będą musieli zmierzyć się z dwiema pętlami liczącymi 5 kilometrów. Zarówno seniorzy, jak i młodzież, ciągle mogą zgłaszać swój udział w zawodach. Dzieci w wieku szkolnym zapisują się poprzez szkoły. Dzieci biegnące z rodzicami mogą zgłaszać się w Ośrodku Sportu i Rekreacji wypełniając formularz (...). Zapisy do biegu głównego odbywają się na stronie internetowej oraz w OSiRze. Mamy tu limit 800 miejsc - dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że aktualnie zapisanych jest około 480 osób, tak więc wszyscy, którzy chcą wystartować w biegu Osińskiego powinni zgłaszać się jak najszybciej. Dodatkową zachętą, by wziąć udział w zawodach, są nagrody przygotowane przez organizatorów. Zwycięzcy biegu głównego otrzymają nagrody pieniężne od 1500 zł w dół, a wśród całej reszty losowane będą dodatkowe upominki.

Przy okazji jubileuszu 35 edycji imprezy, organizatorzy przygotowali też wiele innych niespodzianek, ale o tym przekonają się wszyscy Ci, którzy 22 kwietnia pojawią się na starcie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: