Idzie wiosna, zaczyna się problem rannych łabędzi na jeziorze Trzesiecko

  • KW
  • 2018-03-16 13:18:32
Idzie wiosna, zaczyna się problem rannych łabędzi na jeziorze Trzesiecko
  • Foto: czytelnik

Na Trzesiecku powraca problem rannych łabędzi, które połykają i zaplątują się w haczyki i żyłki pozostawione przez wędkarzy nad brzegiem jeziora - alarmują czytelnicy i przesyłają nam zdjęcia z dzisiejszego (16.03) udzielania pomocy ptakowi.

"Zbliża się wiosna i problem z pewnością będzie się nasilał" - martwią się nasi czytelnicy. Przypomnijmy, o trudnej sytuacji łabędzi na szczecineckim jeziorze informowaliśmy szeroko na przełomie października i listopada 2017 roku w artykułach i materiałach wideo: Żyłki i haczyki wędkarskie ogromnym zagrożeniem dla łabędzi! [WIDEO] Ranne łabędzie w miejscu, gdzie wędkarzy nie powinno być [WIDEO]

Dzięki czujności grupy mieszkańców Szczecinka, która każdego dnia opiekuje się ptakami na jeziorze Trzesiecko, kilkadziesiąt łabędzi zostało uratowanych. Również dzisiaj udało się pomóc zwierzęciu, który haczyk miał wbity głęboko w szyję. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii.

W związku z tym apelujemy do wędkarzy o ostrożność i rozwagę. Haczyki i żyłki mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla łabędzi, kaczek i innych zwierząt, których naturalnym środowiskiem są zbiorniki wodne!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: